Trafik Sigortası Fiyatı

Ongun Sigorta

Trafik Sigortası?

Değerli sürücüler, bildiğiniz üzere en hesaplı trafik sigortası primine sahip olabilmenin şartı, kazasız sürücü olmaktan geçmektedir. Araç sahipleri, işleten sıfatı ile trafiğe kayıtlı olan araçlarına, Trafik Sigortası yaptırmaları kanunen zorunludur.

 

Trafik Fiyatı Nasıl Belirlenir?

2021 Ocak ayından itibaren, azami Trafik Sigortası brüt prim tarife tablosu, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenerek, SBM tarafından açıklanmaktadır. Sigorta şirketleri, 2017 yılından itibaren trafik fiyatlarında, azami tavan fiyat uygulamasına göre tarifelerini düzenlemektedirler. Ancak Sigorta şirketleri, Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen, tavan fiyatın üstüne çıkamamakta olup, tavan fiyatın altına inme serbestisi içinde, trafik sigortası brüt primlerini uygulamaktadırlar.

Sigorta şirketleri, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu?nun (SEDDK) yayımladığı genelge ile 2021 yılı Ocak ayından itibaren, Trafik Sigortası primlerini her ay %1 oranında arttırma kararı almıştır.

Trafik Sigortasında primleri, aracın hasar geçmişi ile yukarıda bahsedilen tarife fiyatları dikkate alınarak, sigorta şirketlerince uygulanmaktadır. Çok kaza yapan araçların primleri yüksek,  hasarsız sürücünün primleri düşük çıkmaktadır.

 

2021 Trafik Fiyatı Al

#EnUygunTrafikSigortasıFiyatı #EnUcuzTrafikSigortasıFiyatlarıTEKLİF AL