Ticari Alacak Sigortası

ANASAYFA ÜRÜNLER Ticari Alacak Sigortası

Ticari Alacak Sigortası

Ticari Alacak Sigortası

Ticari alacak sigortasında KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi ile ilgili “Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi” ORYM olarak, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş. görevlendirilmiştir. Türk Reasürans A.Ş., sigorta sektörü odağında yerel reasürans kapasitesini arttırmak ve kaynak verimliliği sağlamak amacıyla Yeni Ekonomi Programı kapsamında “Ekonomik Dengelenme” ve “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Büyüme” hedeflerine katkıda bulunmak üzere, 06.09.2019 tarihinde tamamı T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere 600 milyon TL. sermaye ile kurulmuştur.”

Dolayısıyla, KOBİ’lerin korunması ile birlikte Kamu yararı gözetilmiştir. Sigorta şirketleri sisteme üye olarak, yetkili sigorta acenteleri ve satış kanallarıyla “ticari alacak sigortasını” işletmelere devlet güvencesinde ulaştırmaktadırlar.

En az iki yıl geçmişi olan, vergi ve SGK borcu olmayan, ORYM’nin risk değerlendirme kriterlerini yerine getiren, basit usul dışında vergi mükellefi olan ve bir önceki mali yılda yurtiçi satışlardan elde ettiği cirosunun yüz yirmi beş milyon Türk Lirasından (dâhil) az olan; Mikro, Küçük ve Orta büyüklükteki şirketler için “Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası” sunulur.

 

Ticari Alacak Sigortası Bilinmesi Gerekenler?

Ticari Alacak Sigortası Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Ticari Alacak Sigortası 2021 Fiyatları

Ticari Alacak Sigortası Nasıl Yapılır

 

 

 

 

TEKLİF AL