Ticari alacak sigortası fiyatları 2021

ANASAYFA SİGORTA BLOG Ticari alacak sigortası fiyatları 2021

Ticari alacak sigortası fiyatları 2021

Ongun Sigorta

Sizin halen “ticari alacak sigortanız” yok mu? İşletmelerin son dönemde sıkça tercih ettiği ve çok sayıda firmanın sisteme katıldığı bu poliçeyle, satış faturalarından kaynaklı alacaklarınızı güvence altına almanın tam zamanı değil mi? Satış yapan firmaların, müşterilerinden herhangi bir teminat ve benzeri finansal bir karşılık almadıkları durumlarda, tahsil edecekleri alacaklarını, ticari alacak sigortasındaki şartlar ile garanti altına alabilmektedirler. Ticari alacak sigortası, işletmeleri finansal anlamda güvenli bir ortama taşımaktadır. Ticari faaliyetinizin zarara uğramaması ve nakit akışınızın düzenli ve öngörülebilir hale gelmesi için ticari alacak sigortanızın olması önemlidir. Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin bu sigortayı gündemlerine almaları onların yararına olacaktır.  

 

Ticari Alacak Sigortası kimlere yapılır?

Firmalara ticari alacak sigortası yapılmasının ön koşulu, en az iki yıl süreyle faal bir geçmişinin olması, vergi ve SGK borcunun olmamasıdır. Poliçeler yıllık olarak yapılmakta olup, firmanın yıllık cirosu ile aşağıdaki kriterlere göre yıllık primi hesaplanır. Sigortalının; toplam yurt içi satışları, cirosu, şüpheli alacaklar toplamı ve en büyük şüpheli alacak adedi gibi bilgiler, sigorta teklifi için gereklidir. Ayrıca, teklif hazırlanabilmesi için yine sigortalanacak olan firmaya borcu olan firmaların, ciroları ve limitleri belirlenir. Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası, Hazine ve Maliye Bakanlığının güvencesinde kurulan OLAĞANDIŞI RİSKLER YÖNETİM MERKEZİ (ORYM) faaliyeti ve uzmanlığıyla yapılır. Yetkilendirilmiş sigorta şirketleri; arkasındaki devlet gücüyle ve onun yetkili sigorta acenteleri aracılığı ile ticari alacak sigortasını düzenler. ONGUN SİGORTA, 20 yılı aşkın süredir yetkili sigorta acenteliği tecrübesiyle, sizlere destek olmaya hazırdır.

 

Ticari alacak sigortasının avantajları nelerdir?

Ticari Alacak Sigortası; sigortalı için aşağıdaki birçok avantaj ve fırsatları sunar.

-Risk yönetimine ve firmanın büyümesine katkı,

-Öngörülemeyen tahsilat problemlerini aşmak,

-Bilançoya yansıyan durum sonucunda, banka-finans skoruna ve kredibiliteye pozitif katkı,

-Şirketlerin tahsilat için harcadığı mesai yerine, işine odaklanma fırsatı yaratarak zaman maliyetine katkı sunması,

-Yeni pazarlar ve müşteriler bulmaya dair ortam sunması,

-Sorunlu alacakların takibinde, sigortalı firmanın avukatları yerine, sigorta şirketinin avukatının devreye girmesi,

 

Ticari Alacak Sigortası nasıl yapılır?

Acente olarak uzmanlarımızla birlikte firmanızı ziyaret ediyoruz. Başvurunuzu aldıktan hemen sonra, teklifimizi değerlendirmeniz ve kabulünüz halinde poliçenizi hazırlıyoruz.

 

Ticari alacak sigortasına

başvurmak için

smiley

hemen arayın

veya

TIKLAYINIZ

 

#TicariAlacakSigortasıFiyatları

#EnUygunTicariAlacakSigortası

#TicariAlacakSigortasıNedirTEKLİF AL