Tapu için DASK nereden alınır?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Tapu için DASK nereden alınır?

Tapu için DASK nereden alınır?

Ongun Sigorta

Tapu İşlemleri sırasında, Zorunlu Deprem Sigortası poliçe kontrolü yapılmaktadır. Tapu devirlerinde işlemlerinizin aksamadan yürümesi için DASK poliçesine ihtiyacınız olacaktır. Konut satışlarında, DASK sigortasının zorunlu olarak yapılması gerekiyor. ONGUN SİGORTA olarak DASK poliçesine ihtiyacınız olduğu her durumda yanınızdayız.

 

Dask Sigortasının Kapsamı?

6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, bu binalar içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler ile doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler Zorunlu Deprem Sigortasına tabidir.

Bu sigorta ile, depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının sigortalı binalarda neden olacağı hasarlar (temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dahil olmak üzere), sigorta bedeline kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmıştır.

 

Hemen Arayın!

DASK’ınız 5 dakikaya hazır smiley

WhatsApp’ınıza

hemen  

gönderelim…

 

DASK İÇİN BAŞVUR

 

#TapudaDask

#TapuSatışındaDask

#TapuDevriDask

#DaskSatınAl

#DaskSigortasıTEKLİF AL