Sompo Sigorta Acentesi

Ongun Sigorta

Ongun Sigorta, 1887 yılında Japonya’da kurularak faaliyetine başlayan ve ülkesinde en büyük ikinci sigorta şirketi ünvanına sahip olan Sompo Sigortanın yetkili sigorta acenteliğini sürdürmektedir. Acentemiz, Sompo Sigorta’nın kaliteli hizmet anlayışı ve çok eski yıllara dayanan sigortacılık tecrübesi ve yarattığı güvenle birlikte, sigortalılarına “mevcut ve yeni” sigorta ürünlerini sunmaktadır.

 

Sompo Sigorta ne zaman kuruldu?

Sompo Sigorta 1887 yılında kurulmuştur. Sompo Holdings, Inc., eski adıyla NKSJ Holdings ve Sompo Japan, bir Japon sigorta şirketidir. 2007 yılında % 19,3 pazar payı ile Japonya'nın Tokio Marine'in hemen arkasındaki en büyük ikinci emlak sigortası şirketidir.

 

Sompo Sigorta Kısa Tarihi?

İstikrarlı büyümesi ve başarısı ile şirketimiz sigortacılıkta Dünya’nın en büyük ikinci pazarı olan Japonya’nın en büyük sigorta grubu Sompo Insurance’ın dikkatini çekmiş ve 2010 yılında Fiba Sigorta’nın hisseleri Sompo Insurance Inc.’e devredilmiştir. 28.02.2011 tarihinde şirketimizin ünvanı “Sompo Sigorta” olarak değişmiştir.” 21.02.2011 tarihinde şirketimizin unvanı “Sompo Japan Sigorta Anonim Şirketi olarak değişmiştir. Şirketimiz, Sompo Japan Sigorta ismini alması ile beraber yükselen başarı grafiğini devam ettirmiş ve Sompo grubunun şirketleri arasında oto sigortalarında grubun mükemmeliyet merkezi seçilerek dünya çapında da başarı yakalamıştır. 15.05.2019 tarihinde unvanı “Sompo Sigorta Anonim Şirketi” olarak değişen Şirketimizin hisselerinin tamamı 07.11.2019 tarihinde Sompo International Holdings Ltd.’ye devrolmuştur”. Türkiye’de başarı grafiğini yükselten Sompo Sigorta 2018 yılı sonu toplam prim üretiminde 6. sırada yer alırken, %5.5 pazar payına sahiptir.

Kaynak: https://www.somposigorta.com.tr/hakkimizda

 

Bizi arayın ve

SOMPO SİGORTA ürünleri ile buluşun…

smiley

 

ONGUN SİGORTA BLOG TIKLAYINIZ

SİGORTA POLİÇELERİNİZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

#SompoSigorta

#SompoSigortaAcentesi

#SompoSigortaAcentesiOngunSigorta

 

 

 TEKLİF AL