Site Yönetimi Sigortaları

ANASAYFA SİGORTA BLOG Site Yönetimi Sigortaları

Site Yönetimi Sigortaları

Ongun Sigorta

Site yönetimi, apartman yönetimi, avm yönetimi, plaza yönetimi v.b. yerlerde, ortak alan sigortaları ile diğer sigortaların önemi hakkında önemli bilgiler vermek istedik;

Sitelerin sigortaya ihtiyaç duydukları sigorta poliçeleri nelerdir?

1-

Ortak Alan sigortası: 634 sayılı kat malikleri kanunu gereği yapılması gerekli olan ve ortak alanlarda yer alan; demirbaşlara, dekorasyona, makine ve tesisata, elektronik cihazlara, makine ve elektronik cihazların bozulmalarına, üçüncü şahıslara, çalışanlara, komşulara, site sakinlerinin araçlarına ve konutlarına,  daha birçok ortak değere, gelebilecek olan zarar ve ziyanlar ile poliçede belirtilen doğal afet, yangın, fırtına, dolu, yıldırım, infilak, sel, dahili su, terör, hırsızlık ve daha birçok teminat ile koruyan paket sigortalardır.

Ortak alan sigortaları sayesinde site yönetimleri, sigortaya konu olan birçok riske karşı korunurken, aynı zamanda site yönetimi bütçesinde oluşabilecek ekstra maliyetlerin de önüne geçmiş olacaktır.

Dolayısı ile ortak alan sigortasının varlığı ile sigortaya konu tüm teminatlardan kaynaklı oluşabilecek olan hukuki uyuşmazlıklar engellenecektir. Aynı zamanda ortak alan sigortaları, tüm kat maliklerine karşı, hesap verebilirlik noktasında site yöneticilerinin ve yönetim kurulu üyelerinin yönetsel gücüne katkı sunacaktır.

2-

Özel Güvenlik  Mali Sorumluluk Sigortası (Site yönetiminin kendi SGK?lı güvenlik personeline yapılır.) : Bu poliçeler emniyete kayıtlı olarak çalışan özel güvenlik personeli için, zorunlu olarak yapılır. Denetim sırasında sigorta poliçesi olmayan özel güvenlik personeli sebebi ile site yönetimlerine cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Site, dışarıdan profesyonel yönetim firmasınca yönetiliyor olabilir. Dolayısı ile güvenlik personeli, güvenlik şirketinin personeli ise,  Özel Güvenlik  Mali Sorumluluk Sigortasını güvenlik şirketi yaptıracaktır.

3-

İnşaat / Montaj All Risk Sigortası: Siteler içerisinde, karma projeler (sivil+ticari) olabilmektedir. Site yönetimlerinin bazıları, sorumluluklar gereği ticari alanlarda yapılacak olan tadilat ve dekorasyon işlerinde, işi yapacak firmadan ?sitenin ortak alanlarına gelebilecek zararlara karşı inşaat montaj all risk sigortasını? mecbur kılmaktadır. Site yönetimi, tadilata başlamadan firmadan Sigorta poliçesini yapmalarını istemektedir. Sigortayı yapmayan firmaya çalışması için izni vermemektedirler.

Site yönetimlerinin ticari alanlara yapılacak olan tadilat işleri için, ?inşaat / montaj all risk sigortası istemeleri ve zorunlu kılmaları çok önemlidir.

Ortak alan sigortasında merak edilenler?

Site Yönetimlerine özgü olarak hazırlamış olduğumuz ve ortak alan sigortası hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz ve 62 soru ve cevaptan oluşan bilgilere linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.ongunsigorta.com/ortak-alan-sigortasi-hakkinda-bilgiler

?Ortak alan sigortası? yönetici kitapçığı için tıklayınız: https://www.ongunsigorta.com/kataloglar/ortak-alan-kitapcigi/mobile/index.html

Site yönetimi ve sigortanın önemi?

İster kat maliklerince, isterse dışarıdan profesyonel site yönetimi ile yönetilmekte olan, ortak yaşam alanlarının sigortalanması gerekir. Aksi durumda deprem, doğal afet,  yangın, sel, fırtına, dolu, hırsızlık vb. birçok hasardan dolayı çok büyük zararlar ile karşılaşılabilir. Ülkemizde bu tarz ve benzeri hasarlar sonucunda zarar görmüş bulunan birçok site, plaza, avm v.b. yerler vardır. Sigortalı olan sitelere, ciddi hasar ödemeleri yapılmıştır.

Ortak Alan Sigortası ve ONGUN SİGORTA deneyimi?

ONGUN SİGORTA olarak birçok projede yer aldık ve yer almaya da devam ediyoruz. Yönetimlerin sorunlarını çok iyi bilen, uzman 20 yıllık yetkili sigorta acentesi olarak tecrübe ve deneyimlerimizden sizlerin de faydalanmasını isteriz.

Sigortacılık anlamında hasar süreçlerinde, Site Yönetimi firmalarının haklı oldukları her durumda daima yanlarında olduk. En baştan doğru sigorta poliçesini sunduk ve sonrasında memnuniyet sağlamış olduk.

Ortak yaşam alanlarınızın teminatıyız!

#SitePaketSigortası #ÖzelGüvenlikMaliSorumlulukSigortası #OrtakAlanSigortası #İnşaatMontajAllRiskSigortasıTEKLİF AL