Sigorta ve sigorta

Ongun Sigorta

Sigorta nedir?

Sigorta; sahip olunan değerlerin (mal veya can) başına ani ve beklenmedik bir şekilde meydana gelebilecek hasarlar neticesinde oluşan zarar ve ziyanlara karşı, sigortalılara güvence sağlayan finansal bir gereklilik veya kimi zaman zorunluluk haline gelmiş, sigortacı ile sigortalı-sigorta ettiren arasında düzenlenen akitleşmeler veya sözleşmelerdir.

Bir başka deyişle sigorta; Türkiye Sigorta Birliği TSB’nin açıkladığı sigorta genel şartları uyarınca, sigortacının taahhütleri ile sigortalının yükümlülükleri çerçevesinde,  poliçe kapsamında tanımlanan risklere karşı belirlenen teminatların kapsamı ve limitleri dahilinde, sigortalıya hasar tazminatı ödeyen sözleşmelerdir.

 

Sigorta çeşitleri nelerdir?

Sigorta çeşitleri, genel hatlarıyla mal ve can sigortaları olarak ikiye ayrılsa da son yıllarda finansal sigortalar ile siber sigortalar da eklenmiştir.

Sigorta çeşitleri, Elementer-Sağlık, Birikimli Hayat Emeklilik, Bireysel Emeklilik BES olarak branşlara göre de ayrılmaktadır. Türkiye Sigorta Birliği TSB, sigorta türlerine göre sigorta ürünlerinin genel şartlarını, web sayfasında yayınlamaktadır. Bu sigorta türlerini aşağıda görebilirsiniz.

>Can Sigortaları

>Finansal Sigortalar

>Mal Sigortaları

>Kredi Sigortaları

>Sorumluluk Sigortaları

>Tarım Sigortaları

>Hukuksal Koruma Sigortası

 

Zorunlu Sigortalar nelerdir?

TIKLAYINIZ

 

Sigorta teklifi almak için TIKLAYINIZ

 

#SigortaVeSigorta #SigortaÇeşitleriNelerdir

#SigortaNedir #SigortaFiyatları2022TEKLİF AL