SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler 2022

ANASAYFA SİGORTA BLOG SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler 2022

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler 2022

Ongun Sigorta

Değerli sigortalılarımız; SGK, özel hastanelerin sadece bazı branşlarda kurumla anlaşma yapma seçeneğini kaldırmıştır. SGK, Özel Hastanelerin “tüm branşlar için” sözleşme yapmasını istemektedir. Kısmi branş anlaşması olan hastanelere ise yedi günlük bir süre verilmiştir. SGK, kısmi branş anlaşması yaptığı özel hastaneler ile anlaşmalarını, 07 Haziran 2022 tarihi itibarıyla sonlandırmıştır. Dolayısıyla, bu hastanelerin tüm branşlarda anlaşmalı ya da anlaşmasız olarak hizmet vermesi yönünde bir karar almıştır. İlerleyen tarihlerde, kısmi anlaşmadan tüm branşlara geçen, SGK anlaşmalı özel hastane listeleri oluşmaya devam edecektir. Bu gelişmenin, SGK’lıların faydalandığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası-TSS’si olan veya sisteme yeni dahil olacak olan sigortalılar açısından olumlu olduğu söylenebilir. smiley

 

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler Listesi

SGK’nın GSS kapsamındakiler ile TSS poliçesi olanlar; bilgi edinmek için, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunun, Sağlık Hizmet Sunucuları uygulaması web sayfasından, yurt genelinde ve illere göre “SGK ile Anlaşmalı Özel Hastaneler” ile “Diğer Sağlık Merkezlerini” aşağıdaki linkten sorgulayabilirler.  smiley

 

Sorgulama linki;
https://gss.sgk.gov.tr/SaglikHizmetSunuculari/pages/shsSorgu.faces

Özel sağlık sigortanızdan (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası-TSS) faydalanırken, sahibi olduğunuz poliçenin ilgili sigorta şirketinin web sayfasından da “güncel SGK Anlaşmalı Özel Hastaneleri” teyit edebilirsiniz. Ayrıca, randevu alarak gideceğiniz özel hastanenin çağrı merkezinden, o kurumun SGK ile anlaşmasının olup olmadığını teyit etmelisiniz!

 

 

Örnek olması açısından, Ak Sigorta’nın yeni SGK anlaşmalı Özel Hastaneleri / 24.06.2022

Not: Yukarıdaki listede, SGK anlaşmalı ve anlaşmasız olarak belirtilen özel hastanelerin anlaşma durumlarında değişiklik yapma hakkı, Ak Sigorta’ya aittir!

TSS poliçesi ile sisteme dahil olmak ister misiniz?

Cevabınız evet ise; TC numaranızı, boy ve kilonuzu ve doğum tarihinizi gün/ay/yıl olarak bize iletin, çok ekonomik primlerle sizi sisteme dahil edelim!

 

#SGKAnlaşmalıÖzelHastaneler

#TSS

#TamamlayıcıSağlıkSigortasıTEKLİF AL