Seyahat Sağlık Sigortası ve covid-19

ANASAYFA SİGORTA BLOG Seyahat Sağlık Sigortası ve covid-19

Seyahat Sağlık Sigortası ve covid-19

Ongun Sigorta

Türkiye Sigorta, mevcut Seyahat Sağlık Sigortası ürününe Covid-19 tedavi giderlerinin eklendiği yeni paketler oluşturmuştur (01.06.2022). Bu sigortada değişiklik yapma hakkı Türkiye Sigorta’ya aittir. Genişletilmiş teminatlarla düzenlenen yeni Seyahat Sağlık Sigortası paketlerinin tüm detaylarını aşağıda görebilirsiniz. Özellikle Schengen ülkelerine yapılan seyahatlerden önce, vize başvuruları sırasında Seyahat Sağlık Sigortası istenmektedir! smiley

 

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ürün teminatları hakkında;

1. Covid-19 dahil edilen Seyahat Sağlık Sigortası paketleri

>Öğrenci Eğitim Seyahat Sağlık_AvrupaCovid Dahil

>Öğrenci Eğitim Seyahat Sağlık_Tüm Dünya Covid Dahil

>Standart Avrupa_SchengenCovid Dahil

>Standart Dünya Covid Dahil

>Vıp Covid Dahil

2. Covid-19 tedavi teminatı kapsamı ve istisnalar

>Teminat dışı kalan hallere bir istisna olarak, Sigortalı sadece seyahat esnasında Covid-19 salgın enfeksiyonu işbu teminat kapsamında ayakta/yatarak tedavi masrafları ile ilgili doktorun yazdığı ilaçların masrafları poliçedeki limitler dahilinde ödenecektir. (Amerika kıtası ve Hindistan hariçtir.)

>Seyahat başlangıç öncesi tespit edilen covid-19 giderleri kapsam dışıdır.

>Yurtdışı seyahati esnasında ağırlaşmış vakalara ait giderler acil durum olsa dahi teminat kapsamı dışındadır.

>Teminatın geçerliliği poliçe başlangıç tarihinden önce Covid -19 teşhisinin konulmamış olmasına bağlıdır.

>Sigorta süresince geçerli olan bu teminat limiti Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigorta ürünü limiti olan toplam 30.000 EUR limitten düşmektedir.

>Sigortalı’nın, herhangi bir uluslararası kurum veya kalkış-varış yapılacak ülkenin yetkili makamları tarafından seyahat edilmesi yönünde tavsiyede bulunulduğu bir ülkeye veya bölgeye seyahat etmesi halinde oluşabilecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır.

>Sigortalı’nın, seyahat edilecek ülkeye gitmeden önce DSÖ, Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimlerin tavsiye ettiği aşı ve tedavi yöntemlerini uygun hareket etmemiş olması halinde oluşabilecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır.

3. Sigortalının tıbbi nedenle nakli

>Sigortalı, seyahat başlangıcı sonrası 24 saat sonra veya 48 saat sonra, Covid-19 hastalığına yakalanırsa; sigortalının tıbbi durumuna en uygun nakil aracıyla, en yakın sağlık kurum ve/veya kuruluşuna ulaşımı veya bir sağlık kurumundan diğerine nakli, 30.000 EUR’a kadar Covıd-19 teminat limitinden karşılanır.

4. Sigortalı’nın vefatı halinde cenazenin nakli

>Covid-19 hastalığı nedeniyle sigortalının yurt dışında vefat etmesi halinde, cenazenin daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için asistans firma tüm gerekli tedbirleri alır ve uluslararası tıbbı şartlara uygun olarak nakli gerçekleştirir. Nakil masrafları, 30.000 EURO’ya kadar Covıd-19 teminat limitinden karşılanır.

5. Covid-19 Karantinası sebebiyle konaklama teminatı.......750 EURO (Max. 14 Gün)

>Sigortalının yurtdışı seyahati esnasında Covid-19 olduğunun tespit edilmesi ve karantina altına alınması nedeniyle yurtdışında gerçekleşecek otel konaklaması, yemek ihtiyacına ait giderler, günlük azami 750 Euro limitli olmak üzere teminat altındadır. (Günlük ödenecek tazminat tutarı günlük otel oda ücreti tutarından yüksek olamaz.) Bu teminat, Covid-19 tanısı konulduğu gün dahil olmak üzere, toplamda maksimum 14 günle sınırlıdır.

>Sigortalının Türkiye'de Covid-19 olduğunun tespit edilmesi durumunda konaklama teminatı kapsam dışıdır. Ayrıca sigortalının yapacağı “özel harcamalar” da bu teminat kapsamı dışındadır."

 

Seyahat Sağlık Sigortanız için bizi hemen arayabilirsiniz!

smiley

 

#SeyahatSağlıkSigortası

#CovidDahilSeyahatSağlıkSigortası

#EnUygunSeyahatSağlıkSigortası

#VizeSigortası

 TEKLİF AL