Sağlık sigortasında uygun fiyatlar

ANASAYFA SİGORTA BLOG Sağlık sigortasında uygun fiyatlar

Sağlık sigortasında uygun fiyatlar

Ongun Sigorta

Sağlık sigortasındaki fiyatların uygunluğu konusu; kişiye veya kişinin beklentilerine, bütçesine ve-veya seçilen poliçeye göre göreceli bir durumdur. Ancak, bilinmelidir ki genel sigortacılık mantığı çerçevesinde, her halükarda yıllık ödenen primlere karşılık, muhtemel sağlık giderleri için ödenenler karşılaştırıldığında, sigortalıların günün sonunda avantajlı çıkma olasılığı yüksektir. Olası bir küçük müdahale veya bir ameliyat için harcanan tıbbi giderlere karşılık, sigortalının yıllık olarak ödediği prim kıyaslanamayacak kadar sembolik kalacaktır. Elbette ki sağlık sigortası yaptırırken seçeceğiniz planlar primi etkileyecektir. Ancak, sağlık sigortalarına bakış açısı şu olmamalıdır; bu sene de ödediğim primin karşılığını aldım dememek gerekir. Yıllara dayanan deneyimlerimiz böylesi bir bakış açısına sahip sigortalıların, uzun yıllar poliçeye devam etme niyetlerinin olmadığını bizlere göstermektedir. Oysaki sağlık sigortasının önemi; sadece muayene ve poliklinik hizmetlerde değil, küçük müdahalelerde, yatış gerektiren hallerde, yoğun bakımda, acil durumlarda ve ameliyat gerektiren hallerde daha iyi anlaşılmaktadır. Acil durumlar hariç olmak üzere, sağlık sigortası kullanımı, iyi bir sigorta danışmanlığı eşliğinde olur ise yenileme dönemlerinde herhangi bir ilave prim, limit veya istisna gelmeden poliçeler yenilenebilir. smiley

 

En Uygun Sağlık Sigortası

En başta ifade edilmesi gereken konu, yatarak tedaviye ilaveten ayakta tedavinin de poliçede olup olmadığıdır. Ayakta tedavi teminatının poliçede olması ve yıllık kullanım limitinin de ne kadar olacağı, yıllık prime etki etmektedir. Sadece yatarak tedavili poliçelerde primler, kişinin yaş ve cinsiyetine göre ciddi oranda düşecektir.

Son yıllarda Devlet Destekli olarak ödeme yapan Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, primlerinin ekonomik olmasından dolayı tercih edilmektedir. Özel sigorta şirketi ve kamu (SGK) işbirliğiyle, SGK kapsamındaki kişiler, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını tercih etmektedirler. SGK anlaşmalı özel hastanelerde sigortalıların yatarak veya ayakta tedavi sağlık giderlerinden doğan Fark Ücretleri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından karşılanır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında, ayakta tedavi yılda 10 vaka, yatarak tedavi ise limitsiz ve %100 ödeme şeklindedir.

 

Size Özel Sağlık Sigortası için

bizi hemen arayın!

smiley

 

#SağlıkSigortasındaUygunFiyatlar

#EnUygunSağlıkSigortası

#TamamlayıcıSağlıkSigortası

 #ÖzelSağlıkSigortasıTEKLİF AL