Sağlık Sigortası Fiyatları

ANASAYFA SİGORTA BLOG Sağlık Sigortası Fiyatları

Sağlık Sigortası Fiyatları

Ongun Sigorta

Özel Sağlık Sigortaları, aşağıda belirtildiği üzere farklı planlar ile sigortalıların hizmetine sunulmaktadır.

Sağlık Sigortası Çeşitleri?

Yatarak sağlık sigortası

Sadece yatarak tedavi hizmeti alınabilen, yatış gerektiren haller, ameliyat ve acil durumlarda yararlanılabilen sağlık sigortasıdır.

Ayakta sağlık sigortası, yatarak dahil

Ayakta tedavili planlarda, yatarak tedavi dahil olmak üzere, muayene, tetkik, tanı, görüntüleme, tedavi gibi poliklinik hizmetlerinden de faydalanılan sağlık sigortasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık sigortası çeşitleri?

Yatarak tamamlayıcı sağlık sigortası

SGK güvencesi kapsamında olan kişilerin, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden sadece yatarak tedavi amaçlı sağlık hizmetleri alabilecekleri sağlık sigortasıdır. En önemli özelliği hastanenin hastaya çıkardığı fark ücretinin bu poliçeden ödenmesidir. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir.

Ayakta tamamlayıcı sağlık sigortası

SGK güvencesi kapsamında olan kişilerin, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden yatarak tedavi dahil olmak üzere, ayakta tedavileri için de faydalanabildikleri sağlık sigortalarıdır. Sağlık hizmetini yatarak veya ayakta tedavi amaçlı hizmet alan kişiler, SGK?nın ödediğinden hariç, çıkan fark ücreti tamamlayıcı sağlık sigortasından sağlık kurumuna ödenir.  SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde geçerlidir.

Sağlık sigortasında fiyata neler etki eder?

Sağlık sigortası planları aşağıda sıralanmıştır ve bütçenize en uygun sağlık sigortası planınızı seçmenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki tüm sigorta çeşitleri, özel sağlık sigortaları olup, tamamlayıcı sağlık sigortaları ise, SGK ile birlikte provizyon veren ve SGK anlaşmalı özel hastane fark ücretlerini ödeyen sağlık sigortalarıdır.

Sağlık Sigortası Planları?

Özel Sağlık Sigortası fiyat karşılaştırma;

SGK şartı olan tamamlayıcı sağlık sigortaları;

Yatarak tamamlayıcı sağlık sigortası---------------------------- SMALL

Yatarak artı ayakta tamamlayıcı sağlık sigortası------------- MEDYUM

SGK şartı olmayan sağlık sigortaları;

Sadece yatarak tedavili sağlık sigortası-------------------------SMALL

Yatarak artı ayakta tedavili sağlık sigortası-------------------- MEDYUM

Yatarak artı ayakta tedavili, VİP sağlık sigortası-------------- LARGE

1-SMALL  2-MEDYUM  3-LARGE

Yukarıda, en ucuz sağlık sigortasından, en pahalı vip planlara kadar fiyat karşılaştırması yapılmıştır.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları, diğer özel sağlık sigortası planlarına göre yıllık primleri çok daha ekonomiktir.

Sağlık sigortasında plan seçimi dışında, yıllık prime etki eden faktörler nelerdir?

Yaş

Kişilerin yaşları düştükçe yıllık primler düşmekte, yaşları arttıkça da artmaktadır. Ayrıca aynı yaşta olsalar dahi, kadınların yıllık sağlık sigortası primleri, erkek sigortalı adayların primlerinden bir tık daha yukarıdadır.

Katılım Oranı

Tamamlayıcı dışındaki sağlık sigortalarında, ayakta tedavilerde genelde sigortalı katılım oranı %20 olarak tercih edilmektedir. Vip planlarda ise katılım %0 olabilmektedir. Yatarak tedavilerde genel itibarı ile, anlaşmalı sağlık kurumlarında %100 ödeme yapılır ve sigortalı katılım %0?dır. Tıbbi sarf malzemeler (eldiven v.b.) sağlık sigortalarında ödenmez.

Ayakta Tedavi Limitleri

Tamamlayıcı sağlık sigortası haricindeki sağlık sigortalarında, ayakta tedavi yıllık limitlerine paralel poliçe primi değişir.

Anlaşmalı Hastane Seçimi

Kişiler, seçtikleri plana karar verirken,  A veya B sınıfı hastane seçimi yaparak yıllık sağlık sigortası primlerini oluşturabilir.  Bazı planlarda sınırlı sayıda hastane seçimi de yapılabilmektedir.

İlave Check-Up ve İlave Doğum Paketi

Plan içerisinde seçimlik teminatlar olup, yıllık primlere etki eder. Doğum paketi ilavesinde, seçimlik doğum teminatı limitlerine göre prim yine değişir.

Yaşanan İl

Yıllık sigorta priminde etkilidir.

Diğer faktörler

Sigorta şirketleri arasında, özel şartlarda fiyata etki edebilecek birtakım farklılıklar olabilir.

Konu özeti

Kişiler, uzman sigorta acentesi danışmanlığı ile kendileri için en uygun sağlık sigortasını seçerek, karar vermelidir. Günümüzde en çok tercih edilen sağlık sigortaları ekonomik olmaları sebebi ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarıdır.

En uygun fiyatlı sağlık sigortası teklif nasıl alırım?

Kişiler özel sağlık sigortaları konusunda uzman sigorta acentesi ile irtibata geçmelidir. Kişiler, yaşadığı İle, İlçeye ve doktorunun hangi hastanede olduğuna ve sağlık hizmetlerindeki beklentilerine göre,  uzman acente tarafından yönlendirilir.

Bireysel sağlık sigortası ile sisteme dahil olan sigortalılar, poliçe bitiminden itibaren seçtikleri plandan başka bir plana, sigorta şirketi onayı ile belirli koşullara bağlı olarak geçiş yapabilirler. Ayrıca sigortalılar, sigorta şirketleri arasında da geçiş yapabilirler. Ancak, istisna durumlar, yenileme garantisi gibi hakların, geçiş sırasında kaybolmamasına dikkat edilmelidir. Poliçe bitiminden itibaren 1 ay içerisinde sigortalılar geçiş yapmalıdırlar. Bir aydan sonra yapılan geçişlerde, sigortalının hakları kaybolacaktır.

Sağlık sigortası teklifi başvurusu?

İletişim formumuza bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım. T.C. numaranız ile cep numaranızı tarafımıza iletmeniz de yeterli olacaktır. Sağlık sigortası uzmanlarımız, size özel alternatif sağlık sigortası teklifleri hazırlayarak, en kısa sürede mail adresinize gönderecektir.

Sağlık sigortasında fiyat hesaplaması, kişiye özel olarak değişiklik göstermektedir.

Kredi kartınıza taksit avantajları ile poliçeniz yıllık olarak tanzim edilecektir.

Hastanelerde veya sağlık kurumlarından sağlık hizmeti alırken, provizyon onayı sıkıntısı yaşamak istemiyor iseniz; sağlık sigortanızın ödemesini kredi kartı ile yapmanızı ve sigorta danışmanınızdan mutlaka blokeli çekim yapmasını öneriniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2021?

Sigorta sektöründe, her yeni yıl döneminde, TTB (Türk Tabipler Birliği) muayene ücret tarifesi değişikliği, medikal artışlar, döviz bazındaki fiyat değişiklikleri ve enflasyon gibi faktörler doğrultusunda, yıllık sağlık sigortası primleri artabilmektedir. Yenileme dönemlerinde ise sigortalıların hasar/ prim oranları da dikkate alınarak, bir sonraki yılın primi hesaplanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile uygun fiyatlar ve avantajlar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının avantajı, diğer özel sağlık sigortalarına göre primlerde yaklaşık yarıya yakın fiyat farkı olması, SGK anlaşmalı özel hastanelerden faydalanılabilmesi ve SGK?nın ödemediği fark ücretini bu poliçenin ödemesidir. Diğer sağlık sigortalarında olduğu gibi, ara vermeksizin poliçe yapıldığında, sigorta şirketinin değerlendirmesi sonucunda yenileme garantisi alınabilmektedir.

Pandemik Salgın Hastalıklar, COVID-19 dahil, sağlık sigortasına dahil mi?

Sigorta sektörü, 2020 yılı Mart ayında salgının başlaması ile birlikte, sağlık sigorta poliçelerine salgın hastalıkları dahil etmiştir.

Hemen ücretsiz sağlık sigortası teklifinizi alın!

Sağlık ihmale gelmez?

#EnUygunSağlıkSigortası #DoğumDahilSağlıkSigortası #TamamlayıcıSağlıkSigortasıTEKLİF AL