Sağlık Sigortası fiyatını neler etkiler?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Sağlık Sigortası fiyatını neler etkiler?

Sağlık Sigortası fiyatını neler etkiler?

Ongun Sigorta

Sigortalanmadan önce sağlık sigortasında fiyatı etkileyen ve bilinmesi gereken hususları, aşağıda sizler için sıraladık.

>Kişinin yaşı

>Kişinin cinsiyeti

>Boy ve kilo dengesi (VKİ: Vücut Kitle İndeksi)

>Kişinin ikamet ettiği şehir

>Seçilecek olan poliçenin teminat kapsamı

>Seçilecek olan poliçe planındaki anlaşmalı Hastaneler

>ÖSS (Özel Sağlık Sigortası): SGK’lı olma şartı yoktur.

>TSS (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası): SGK kapsamındakilere yapılır. Ekonomik primlidir. Çıkan Fark Ücretlerini karşılar.

>Sadece Yatarak Tedavi veya Yatarak Artı Ayakta Tedavi

>Alkol ve sigara kullanımı ve düzeyi

>Genetik rahatsızlıklar

>Sisteme dahil olmadan önce olunan ameliyat veya var olan rahatsızlıklar

>Mevcut bilinen kronik rahatsızlıklar

>Devamlı kullanılan ilaçlar ve miligramları

>Kalp, şeker, tansiyon ve kolesterole bağlı kullanılan mevcut ilaçlar

 

Yenilemelerde prime etki eden unsurlar?

>Poliçe kullanım detayı ve istatistikleri

>Sigortalının VKİ değerindeki değişiklik. Kilo artışı

>Medikal enflasyon, yıllık enflasyon, TTB artışları, Hastane maliyetlerindeki artışlar, döviz kuruna bağlı ilaç ve tıbbi hizmetlerdeki fiyat artışları

>Hasar (poliçe kullanımı) / prim oranı  

 

Sağlık sigortası primlerini etkilen faktörleri detaylı incelemek istiyorsanız lütfen TIKLAYINIZ

 

Neden Sağlık Sigortası yapmalıyım?

Özellikle çalışan bireyler, ortalama bir yaşa gelip, ekonomik özgürlüklerini kazanmaya başladıklarında, kendileri ve en sevdikleri eş ve çocukları veya anne-babaları için sağlık sigortası yaptırmayı düşünmeye başlarlar. Bu düşünce tarzı, aşağıda anlatacağımız üzere pandemi ile birlikte daha da hız kazanmıştır.   

İnsandan insana bulaşabilen Covıd-19 virüsüne ilk defa Çin’de rastlanmıştır. Sonrasında, 2020 yılı Mart ayında tüm dünyaya yayıldığı gibi ülkemizde de Covıd-19 virüs salgını başlamıştır. Pandeminin etkileri, özellikle kronik rahatsızlığı olan insanlarda ciddi sağlık problemleri yaşamalarına ve maalesef hayatlarını kaybetmelerine yol açmıştır. Dolayısıyla, Covıd-19 virüs salgını, her gün yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açmaktadır. Aşının bulunması ve uygulanmasıyla dahi 2022 yılına gelindiğinde, virüs etkisini halen tam olarak yitirmemiş ve toplumsal bağışıklık ülkemizde ve dünyada henüz kazanılmamıştır. Bu süreçte ebeveynlerle birlikte artık gençlerin de ülkemizde sağlık sigortalarına ilgi gösterdiği görülmektedir. Aşılanma olmasına rağmen, 2022 yılında, her gün özellikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar, bu virüsten dolayı maalesef hayatlarını kaybetmeye devam etmektedir.

Bu yazımızda, Pandemi sürecini sizlerle paylaşmamızın nedeni, bireylerin kendi sağlıkları hakkında her zamankinden daha fazla duyarlı hale gelmiş olmalarıdır. Dolayısıyla, ülkemizde Pandeminin yarattığı bu bilinçlenmeden sonra, özel sağlık sigortalarına ilgi giderek artmıştır. Sigorta şirketlerinin bu dönemde teminat kapsamına, salgın hastalıkları dahil etmesi, çok değerli ve pozitif bir gelişme olmuştur. Sigorta şirketleri, aşının bulunması ve uygulanmasından sonraki süreçte, aşının sigortalıda uygulanması şartıyla tedavi hizmetlerini karşılama kararı almıştır. Neticede, sağlıklı iken, Özel Sağlık Sigortası veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına dahil olmalısınız. Sağlık giderlerinizi, Özel Hastanelerde karşılayabilmenin ve bu giderlerle baş edebilmenin en çağdaş ve ekonomik yolu, Özel Sağlık Sigortasına sahip olmaktır. smiley

 

Unutmayınız!

Değeri ölçülemeyen tek şey sağlıktır…

Geç kalmayın sağlığınızı sigortalayın!

 

#SağlıkSigortasıFiyatınıNelerEtkiler

#SağlıkSigortasıFiyatı

#EnEkonomikSağlıkSigortası

#ÖzelSağlıkSigortası

#TamamlayıcıSağlıkSigortasıTEKLİF AL