Sağlık sigortası çeşitleri?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Sağlık sigortası çeşitleri?

Sağlık sigortası çeşitleri?

Ongun Sigorta

Günümüzde özellikle nüfus yoğunluğu yüksek ve orta seviyede olan büyük şehirlerde yaşayan insanlar, sağlık hizmetlerine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak istemektedirler. Bu durum lüksten ziyade ihtiyaç haline gelmiştir. Hızlı çalışma temposu ve trafik yoğunluğu da dikkate alındığında zaman çok değerli hale gelmiştir. İnsanlar, her bütçeye hitap eden sağlık sigortası çeşitlerinden birisini tercih ederek, tedavi masraflarını diledikleri anlaşmalı özel hastanelerde karşılamaktadırlar.

 

Neden çeşitli sağlık poliçeleri var?

Sağlık sigortası yaptırmayı düşünen bir kişinin ihtiyacına göre farklı plan ve seçenekler sunularak, tercih yapmasına imkan verilmektedir. Böylelikle insanlar, seçecekleri sağlık sigortası planını, bütçe ve ihtiyacına göre belirleyecektir. Sonuçta bireyler, sağlık poliçesi teminatlarında genişletme ve daraltma yapabileceklerdir. 

 

Sağlık poliçeleri neler?

1-Sadece yatarak tedavili sağlık sigortası planları,

2-Yatarak+ayakta tedavili sağlık sigortası planları,

3-SGK destekli Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (Sadece yatarak ve yatarak+ayakta tedavili planlar)  

Yukarıda, teminat içeriğine göre kategorize edilen sağlık poliçelerinde, her kategorinin altında onlarca alternatif plan seçenekleri mevcuttur. İnsanların sağlık sigortası plan çeşitlerine göre karar vermeleri çok daha kolay hale gelmektedir.

 

En ekonomik sağlık sigortası çeşidi hangisi?

Günümüz itibarı ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarıdır.

 

Neden sağlık sigortası yapmalıyım?

Yaşamınız boyunca siz ve ailenizin sağlık masraflarını, en zor zamanınızda dahi üstlenebilecek gerçek dostunuzu, yani sağlık sigortanızı yaptırmayı ihmal etmemelisiniz!

Çünkü hastaneye gittiğinizde sadece TC’nizi söylemeniz yeterlidir. :)

 

ONGUN SİGORTA BLOG      SAĞLIK TEKLİFİ İSTE

 

#SigortaSigortaları

#SağlıkSigortasıÇeşitleri

#SağlıkSigortasıPlanlarıTEKLİF AL