Poliçe kimden yapılır

Ongun Sigorta

Sigorta poliçesi nedir ve kimden yapılır?

Sigortacı ile sigortalı-sigorta ettiren arasında düzenlenen ve sigortacı tarafından poliçede belirtilen limit ve şartlarla hasar tazminatı ödenmesine ilişkin olarak, potansiyel risklere karşı belirli bir prim karşılığında güvence verilen sözleşmelerdir.

Sigortacı ve sigortalı arasında olası bir hasar nedeniyle, hasar dosyasına dair itirazlar ve-veya uyuşmazlıklar meydana geldiğinde, sigortalılar sigorta tahkim komisyonuna veya gerektiğinde mahkemeye başvurarak, haklı menfaatlerini ilgili sigorta şirketinden talep edebilir.  

Sigorta poliçesini; sigorta şirketleri tarafından yetkilendirilmiş ve TOBB’nde levha kaydı bulunan yurt genelindeki yaygın sigorta acenteleri ile diğer satış kanalları (broker-banka) düzenleyebilir. Yetkili sigorta acentesinin bünyesinde yer alan sigorta teknik personeli, ihtiyaç duyulan sigorta poliçesini tanzim eder. Sigorta şirketleri, sigorta çeşitlerine göre belirlediği tarife primleri kapsamında sigorta poliçelerini fiyatlar. Sigorta poliçelerine göre ödenecek primler, sigortacılığın doğası gereği sabit veya statik değil, piyasa dinamikleri ve risk kabul prensiplerine göre dinamik olarak anlık veya dönemsel değişebilir. Sigorta primleri, poliçe türüne göre sigortacılar tarafından aktüeryal olarak hesaplanır. Sigortalı adayları, mevcut sigorta poliçesi yenilemelerini ve-veya yeni ihtiyaç duydukları poliçeleri, talep edilen sigorta türünde uzmanlaşmış sigorta danışmanlarından yardım alarak yaptırmalıdır. Böylece en uygun fiyat ve en doğru teminatlarla poliçe tanzim edilmiş olur. Olası bir hasarda ise sigortalının mağdur olmaması sağlanacaktır.

Şirketimiz, 21 yılı aşkın süredir bireysel veya kurumsal farklı sigorta poliçelerinde uzmanlaşarak ihtiyaç duyulan sigorta ürünleriyle sigortalıları buluşturmaktadır.

Değerli sigortalılar; sigorta poliçelerinizi yaptırmadan veya onay vermeden önce tarafınıza sunulan sigorta tekliflerini mutlaka okuyup anladıktan sonra poliçenize onay vermelisiniz. Teklife dair anlamadığınız konuları, uzman sigortacınızdan tam olarak öğrenmelisiniz. smiley

 

Sigorta Teklifleriniz için TIKLAYINIZ

 

#PoliçeKimdenYapılır

#PoliçeNeredenYapılır

#SigortaKimdenYapılır

#EnUygunSigortaÇeşitleriTEKLİF AL