Özel Sağlık Sigortasında son gelişmeler!

ANASAYFA SİGORTA BLOG Özel Sağlık Sigortasında son gelişmeler!

Özel Sağlık Sigortasında son gelişmeler!

Ongun Sigorta

Mapfre Sigorta, Özel Sağlık Sigortası’nda bazı geliştirmeler yaparak devreye almıştır. Yatarak tedavi, ayakta tedavi, annelik ve network seçimleri zaten yapılabilmekteydi. Bu teminat gruplarına, 01 Temmuz 2022 itibarıyla, “yurt dışı teminatı”, “doktor”, “ilaç”, “motor”, “kayak”, “check-up” seçenekleri de ilave edilmiştir. Özel sağlık sigortasında Mapfre Sigorta’nın yaptığı bu iyileştirmeler, sigortalıların modüler olarak tercih yapmalarına imkan sağlayarak, avantaj yaratacaktır. smiley

 

Yapılan iyileştirmelerin detaylarını aşağıda görebilirsiniz;

 

>Daha önce yatarak tedavi teminatı kapsamına standart olarak dahil edilen yurt dışı teminatı, sigortalı ihtiyacına göre tercih edilmezse, yurt dışı hariç tutulacak şekilde seçilebilecek!

 

>Daha önce doktor ve ilaç teminatları, sadece limitsiz ayakta tedavi teminatında iken, yeni uygulama ile birlikte, limitli/limitsiz tüm ayakta tedavi teminatlı planlarda olabilecek!

 

>Daha önceki sağlık sigortası tekliflerinde, ulaşım amaçlı “motosiklet kullanımı” ve “kayak teminatının” limitsiz hale getirilmesi sigorta şirketinin onayı ile yapılabilmekte olup, yeni uygulama ile tekliflerde sigortalının durumuna göre, motor ve/veya kayak teminatı limitsiz şekilde seçilebilecek!

 

>Daha önce annelik teminatı network bazında farklı limitlerle verilebilmekte iken, yeni uygulamada annelik teminat limitleri tüm network’lerde seçimlik olabilecek!

 

>Daha önce C Network poliçeleri için belirlenmiş ayakta tedavi limiti, diğer network alternatifleri için geçerli değilken, yeni uygulamada ilgili limitin tüm network’ler için seçilebilmesi mümkün hale gelecek!

 

>300.000 USD limitli yurt dışı teminatı içeren yatarak tedavi teminat planında yeni iş ve geçişlerin satışını durdurulmuştu. Yeni uygulama ile birlikte yurt dışı teminat seçim alternatiflerine 1.000.000 TL limitli seçenek de eklenmiştir!

 

>300.000 USD yurt dışı teminatına sahip olan mevcut sigortalıların yenilemelerinde, teminatın devamı aynı şekilde sağlanabilecektir. 300.000 USD yurt dışı limitli teminata sahip olan yenileme poliçelerinde, alternatif teminat seçimi yapılmasının talep edilmesi durumunda yurt dışı için maksimum 1.000.000 TL limitli teminat alternatifi verilebilecek!

 

>Daha önce yatarak tedavi teminatına dahil olarak seçilen Destek Ayakta Tedavi teminatı, yeni uygulama ile birlikte Ayakta Tedavi teminat seçenekleri arasından seçilerek belirlenecektir. Destek ayakta tedavi teminatı 01.07.2022 itibariyle ayakta tedavi teminat grubuna dahil edilmiştir!

 

>Tarife primi hesaplaması sigortalının ilk defa veya geçiş olarak sigortalanmasına ve ikamet ettiği illere göre belirlenmiş indirim oranlarına göre yapılır!

 

UYARI!

Yukarıdaki uygulamalar, 01.07.2022 ve sonraki vadeli 3S ÖZEL SAĞLIK poliçelerinde geçerli olacaktır. Mapfre Sigorta’nın yukarıdaki şartlarda değişiklik yapma hakkı saklıdır! 27.06.2022

 

Sağlık sigortası teklifi almak için!

-TC Numaranızı

-Boy ve Kilonuzu

-Doğum tarihinizi gün/ay/yıl

olarak bize iletin teklifinizi hazırlayalım!...

 

#ÖSS

#ÖzelSağlıkSigortasıFiyatları

#ÖzelSağlıkSigortasındaTeminatSeçimleri

#EnUygunÖzelSağlıkSigortasıTEKLİF AL