Nakliyat Abonman Sözleşmesi nedir?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Nakliyat Abonman Sözleşmesi nedir?

Nakliyat Abonman Sözleşmesi nedir?

Ongun Sigorta

Sefer Esaslı Nakliyat Abonman Sözleşmesi:

Sigorta konusu menfaat ve rizikonun genel olarak belirlendiği, sigortalının yurtiçi veya yurtdışında taşıttığı yükleri için sigortacının bir yıllık süreyle mal bedelinin fiyat çarpan tarifesini oluşturduğu ve araç başı yük bedeliyle yıllık azami sigortalanacak mal bedelinin belirlendiği  ve emtia nakliyat sigortası türlerine (İnstitute Cargo Clauses /  A:Geniş Teminat, B:Dar Teminat ve C:Tam Ziya) göre teminat seçimi yapılarak düzenlenen  sözleşmeleridir. Bu sözleşmeler için sigorta şirketleri, 30-40.TL arası (2021 yılı) primi bir sefere mahsus sigortalıdan tahsil edecektir. Nakliyat abonman sözleşmesi devreye girdikten sonra ise sigortalı sefer esaslı olarak sigortacıya sevkiyatlarını bildirir. Sigortacı da abonman sözleşmesinde belirlenen teminat, fiyat ve muafiyet gibi koşullara bağlı olarak poliçeyi düzenler. Her bir poliçenin primi tahsilatı ayrı ayrı yapılacaktır.

 

“Nakliyat Blok Abonman” Sözleşmesi:

Sigortalı ve sigortacı arasında, Sefer Esaslı Nakliyat Abonman Sözleşmesinde olduğu gibi aynı koşullarla anlaşma sağlanır. Ancak “nakliyat blok abonman” sözleşmenin tek bir farkı vardır. O da yıllık olarak toplamda yapılacak olan nakliyat sigortası primlerinin tamamının peşinen sigortacıya ödenmesidir.

 

Tam Ziya Gümrük Sigortası Abonman:

Bu abonman sözleşme; gümrükten Tam Ziya Gümrük Sigorta poliçesi yaparak mal çeken ithalatçıların ve-veya onların gümrükçülerinin talep ettikleri nakliyat abonman sözleşme çeşididir. Abonman sözleşmeye bağlı olarak yapılan TAM ZİYA sigortası, sigortasız gelen malların mevzuat çerçevesinde gümrükten çekilmesi için düzenlenir. Düzenlenen her poliçe üzerinde, abonman sözleşme numarası matbu olarak yer almaktadır.

 

Abonman sözleşmesi için nasıl başvururum?

Sigorta danışmanımız başvuru formunun nasıl doldurulacağı ve nakliyat sigortası abonman sözleşmesi hakkında, sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir.
 

Bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz…

smiley

“NAKLİYAT ABONMAN SÖZLEŞMESİ”

BAŞVURU FORMU

TIKLAYINIZ

 

 

#NakliyatAbonmanSözleşmesiNedir

#NakliyatSigortasıAbonman

#EnUygunNakliyatSigortasıFiyatlarıTEKLİF AL