Kaza Tespit Tutanağı KTT Sorgulama ve İtiraz

ANASAYFA SİGORTA BLOG Kaza Tespit Tutanağı KTT Sorgulama ve İtiraz

Kaza Tespit Tutanağı KTT Sorgulama ve İtiraz

Ongun Sigorta

Aşağıda açıklamalara, sigortalıların Kaza Tespit Tutanağı hakkında bilgilendirilmesi ve aydınlatılması amacıyla yer verilmiştir. Kaza Tespit Tutanağına ilişkin olarak; kaza raporu sorgulaması, kaza rapor sonucuna itiraz, boş kaza tespit tutanağı örneği, doldurulmuş kaza tespit tutanağı örneği, kaza durum senaryoları ve mobil kaza tutanağı gibi konularda bilgilendirmeler yapılmıştır.

 

KTT Genelge

Sadece maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarında taraflarca doldurulacak Kaza Tespit Tutanaklarına ilişkin olarak 2017 /18 sayılı Genelge yayınlanmıştır.

 

Kaza Tespit Tutanağı nedir?

Kaza Tespit Tutanağı, trafikte “en az iki aracın sadece maddi hasarlı” bir kazaya karışmaları sonucu, tarafların anlaşarak sigorta şirketi veya polise gerek duymaksızın, aralarında düzenlemiş olduğu tutanaktır. Yaralanmalı trafik kazalarında, kaza tespit tutanağını trafik polisleri düzenleyecektir.

KTT: Kaza Tespit Tutanağı

 

>BOŞ, KAZA TESPİT TUTANAĞI İNDİR

>ÖRNEK, KAZA TESPİT TUTANAĞI İNDİR

 

Mobil Kaza Tutanağı nedir?

Kazadan sonra mobil uygulama üzerinden düzenlenen kaza tutanağı, otomatik olarak tarafların ilgili sigorta şirketlerine iletilmektedir. Tutanağın anında sigorta şirketlerine iletilmesi ile hasar dosyasının sonuçlanma süresi kısaltmaktadır. App Store ve Google Play'den “Mobil Kaza Tutanağı Uygulamasını” indirebilirsiniz. J

 

KTT hakkında

Aşağıdaki konu başlıklarında detaylı bilgi almak için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi SBM’nin web sayfasına erişebilirsiniz.

https://www.sbm.org.tr/tr/sayfa/ktt-sorgulama-ve-itiraz-1072

>Kaza Tespit Tutanağına KTT online itiraz?

>Sistem Nasıl İşler?

>SBM'nin Kaza Tespit Tutanağındaki Fonksiyonu?

>Kaza Kusur Değerlendirme Komisyonu'nun sonuçlandırdığı dosyalara ilişkin itirazlar, mahkeme yoluyla yapılabilmektedir!

>Kaza Durum Senaryoları

 

#KazaTespitTutanağı

#MobilKazaTespitTutanağı

#KazaTespitTutanağınaİtiraz

#KazaTespitTutanağıSorgulamaTEKLİF AL