Kasko Fiyatları 2022

Ongun Sigorta

Sıfır veya ikinci el araç satın alan araç sahipleri, Zorunlu Trafik Sigortası yaptırırken, aynı zamanda Kasko Sigortasını da yaptırmayı ihmal etmemelidir. Kasko fiyatlarının 2022 yılında artmış olmasının sebebi, sahip olduğunuz “araç bedelinin” geçmişe göre oldukça yükselmesindendir. Dolayısıyla aracınızın kasko primi de aynı oranda artmak durumundadır. Aynı dönemde Trafik Sigortası tarife primleri de artmıştır. Trafik sigortalarının tavan primlerini kamu otoritesi (SEDDK) belirlemektedir.

Deprem teminatı primi dışında Kasko fiyat tarifelerini sigorta şirketleri kendileri serbestçe belirlerler.

Sürücülerin karıştığı kazalarda, Karayolları Trafik Kanununda belirtilen trafik kuralları çerçevesinde, kusur oranlarına göre Trafik sigortası teminatları devreye girer. Kazaya karışan araç sahipleri, çapraz sorumluklar gereği, karşılıklı olarak birbirlerine verdikleri zararları, kusur oranlarına göre Trafik Sigortalarından karşılarlar. Araç sahipleri, trafik sigortası limitlerinin hasarı karşılamaya yetmediği durumlarda, varsa kaskolarından yoksa ceplerinden oluşan zararı karşılamak durumdadırlar.

Trafik sigortaları; aynı anda bir veya daha fazla karşı araca kusurlu şekilde zarar verilmesi halinde, poliçede belirilen limitlerle maddi, bedeni, ölüm ve sürekli sakatlık ve tedavi giderlerini karşılamaktadır. Trafik sigortaları, manevi tazminat taleplerini karşılamaz.

Trafik sigortaları; araç sahipleri karayollarında seyir halindeyken trafik kurallarına göre kusurlu oldukları kazalarda, sadece karşı araçlar ile araç içerisindekilere verilen zararları karşılamak için değil, kamu malı, özel mülk ve benzeri karayollarındaki diğer üçüncü şahıs mal ve canlarına karşı da teminat sağlamaktadır.

Kasko sigortasında; kendi aracınıza gelen zararlar ile Trafik Sigortasının İMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) limitlerinin yeterli olmadığı hallerde, hasara uğrayan karşı aracın zararı, kasko poliçesindeki İMM limitleriyle tamamlanarak karşılanır. Kasko sigortası, trafik sigortasına konu olmayan birçok riske (yangın, hırsızlık, çarpma-çarpışma, deprem, terör vs.) karşı güvence sağlar. Kasko sigortası, tek taraflı trafik kazalarında dahi kendi aracınızda oluşan maddi zararları karşılamaktadır. Tek taraflı meydana gelen trafik kazalarında, sigorta şirketinin atadığı bağımsız sigorta eksperi, kaza yerinde inceleme yaparak hasar ödemesine karar verir.

 

Trafik ve Kasko neden aynı anda yapılmalı?

Siz siz olun! Hem Trafik Sigortanızı, hem de Kasko Sigortanızı, sahip olduğunuz araç veya araçlar için yaptırmalısınız.

Araç ister adınıza veya isterse işletmenize kayıtlı olsun, mutlaka sigortalamalısınız. Aracınızın başına, ani ve beklenmedik bir şekilde doğal ve doğal olmayan nedenlerle meydana gelebilecek olan zarar ve ziyanlar, sizlere maddi ve manevi zarara sokabilir. Kaybettiğiniz değerlerinizi, cebinizden ödeyerek tekrar sahip olabilmeyi göze alsanız bile mutlaka araç sigortalarınızı yaptırmalısınız. Araç sigortaları (kasko-trafik), baş edemeyeceğiniz, maddi, manevi, bedeni, ölüm, sürekli sakatlık, tedavi ve diğer tüm maddi yükümlülüklerinizi karşılamak için devreye alabileceğiniz ve sizi ve aracınızı koruyan en güvenli sözleşmelerdir. Araç sahipleri olarak, Trafik sigortasında ayrı, kasko sigortasında apayrı teminatlar ile araçtan kaynaklı tüm risklerinizi yönetebilirsiniz.

Ongun Sigorta, sizlere oto sigortaları konusunda uzman arkadaşlarımızla destek olacaktır. smiley

 

TRAFİK SİGORTASI FİYATI İÇİN TIKLAYINIZ

KASKO SİGORTASI FİYATI İÇİN TIKLAYINIZ

 

#KaskoFiyatları2022

#EnHesaplıKaskolar

#EnUygunAraçSigortaları

#OtoSigortaları

#EnUygunKaskoFiyatları

#EnUygunTrafikSigortalarıTEKLİF AL