İklim Sigortası

Ongun Sigorta

İklim Sigortası Nedir?

Küresel ısınma sebebi ile iklim değişikliğine uğrayan Dünyamızda ve Ülkemizde, son yıllarda doğal afetler artmıştır. İklim sigortası bu risklere karşı sahip olduğumuz değerlerimize gelebilecek zararları koruma altına alabileceğiniz, çağımız risklerine göre güvence veren bir sigorta poliçesidir. Bu sigorta ile istenirse sahip olduğunuz aracınızı dahil edilebilir veya hariç tutulabilirsiniz.

Sigortalılar artık, işyeri, motorlu kara taşıtı ve tekne gibi araç veya gayrimenkullerini tek bir poliçe ile güvence altına alabilmektedirler.

Örneğin; İklim Sigortasına sahip olunması durumunda, dolu sonucu sigortalının hem evinin dış cephe camlarında, hem de şayet dâhil edildi ise aracının camlarında meydana gelecek zarar ve ziyanlar poliçede belirtilen azami limitler ile teminat altında olacaktır.

İklim sigortası kapsamına giren varlıklar için, siz değerli sigortalılarımız,  aynı hasar tarihini ve teminatlarını kapsayan sigorta poliçeleri olsa dahi, poliçe teminatını aşan tutarlar için, tamamlayıcı sigorta olarak iklim sigortasından yararlanılabilmektedir.

İklim Sigortasını Neden Yapmalıyım?

İklim sigortası dışında diğer sigortalara (konut, işyeri, motorlu kara taşıtı, ve tekneler) sahip olunması veya olunmaması durumunda, limitlerin yetmediği, hasar tazminatının eksik kaldığı durumlarda, tamamlayıcı sigorta olarak iklim sigortası devreye girer.

İklim Sigortası Neleri Kapsar?

Yangın, yıldırım, infilak, sel-su baskını, dolu, hortum, fırtına, kasırga, kar ağırlığı, toprak kayması, fırtına kaynaklı ağaç devrilmesi ve dolu nedeniyle cam kırılması gibi, tüm bu risklere karşı size ait olan, gayrimenkullerinizi ve isteğiniz dâhilinde motorlu kara aracınızı teminat kapsamına alıyoruz.

İklim Sigortası Ne İşe Yarar?

İklim Sigortası:  sigortalıya ait konut, işyeri, motorlu kara taşıtı ve tekne varlıklarının her birinden birer adet olmak kaydı ile teminat kapsamına alınacak olup, meydana gelecek herhangi bir hasarda öncelikle sigortalının aynı hasar tarihini ve teminatlarını kapsayan sigorta poliçeleri devreye girecektir.

Sigortalının ilgili varlıklara konu İklim sigortası dışında, herhangi bir poliçesinin olmaması ya da ilgili teminatları kapsayan poliçelerde yer alan teminat limitlerinin üzerinde bir tazminat talebi olması (eksper raporu ile belgelenmek kaydı ile) halinde, hasar süreci İklim Sigortası kapsamında değerlendirilecektir.

Ayrıca, aynı hasar tarihini ve teminatlarını kapsayan sigorta poliçelerinde muafiyet altı kalan hasar tutarı teminat altında değildir!

İklim Sigortasında Paket Seçenekleri Nelerdir?

İklim Sigortası, 2 farklı paket arasından seçeceğiniz limit dâhilinde ve ilk ateş esasına uygun olarak sizlere güvence sağlar. Aşağıdaki tabloda yıllık primlerinizi görebilirsiniz. Teminat, prim ve şartlarda Sompo Sigorta değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İlk Ateş Sigorta Nedir?

Sigortalanan değerin, toplam sigorta bedeli üzerinden değil, sigortalı ve sigortacının aralarında belirledikleri azami bir değer üzerinden poliçeleşmesidir. Böylece, sigortacının sorumluluğu belirlenen azami limit değeri kadardır. Bu değerin üzerindeki hasarlar sigortacının sorumluluğunda değildir.

İklim Sigortası Ne kadar?

19.03.2021 tarihi itibarı ile aşağıdaki tabloda geçerli olan teminat ve primlerde, Sompo Sigorta değişiklik yapma hakkını saklı tutar!

 

 

İklim Sigortası

 Poliçe Yıllık Limit ve Primler

Plan 1

Plan 2

Teminatlar

Yangın, Yıldırım, İnfilak            

10.000 ₺

20.000 ₺

Sel-Su Baskını                              

10.000 ₺

20.000 ₺

Dolu                                              

10.000 ₺

20.000 ₺

Fırtına, Hortum, Kasırga             

10.000 ₺

20.000 ₺

Yer Kayması                                  

10.000 ₺

20.000 ₺

Kar Ağırlığı                                                  

10.000 ₺

20.000 ₺

Fırtına Sonucu Ağaç Devrilmesi                   

10.000 ₺

20.000 ₺

Ferdi Kaza

Vefat-Sürekli Sakatlık

10.000 ₺

20.000 ₺

Tedavi Giderleri                                    

1.000 ₺

2.000 ₺

Yıllık poliçe primleri

Prim (Araç Hariç)                    

120 ₺

150 ₺

Prim (Araç Dahil)                        

180 ₺

220 ₺

 

 

 

 

 

 

 

#İklimSigortasıNedir #İklimSigortasıHakkında #İklimSigortasıNeleri Kapsar #İklimSigortasıFiyatıTEKLİF AL