Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

ANASAYFA SİGORTA BLOG Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

Ongun Sigorta

Sompo Sigortanın Artı Ferdi Kaza Sigortası ile birçok hizmeti bir arada alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası; yaşamımız sırasında ani ve beklenmedik bir şekilde başımıza gelen bir kaza sonucunda; vefat, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve kişisel mali sorumluluk teminatlarının yanı sıra, geniş kapsamlı asistans hizmetleri ile birlikte sizleri bir yıl süre ile güvence altına alan sigorta poliçesidir.

Sompo Sigorta, Klasik Ferdi Kaza Sigortalarından çok daha avantajlı geniş teminat, uygun prim ve ilave asistans hizmetleri birlikte, ihtiyacı olan kişilere Artı Ferdi Kaza Sigortasını sunmaktadır.

 

Sompo Sigorta Artı Ferdi Kaza Sigortası Fiyat Tablosu


 

 

Artı Ferdi Kaza Sigortası Teklif AlArtı Ferdi Kaza Sigortası tablosunda belirtilen yıllık prim, şart, teminat  ve limitlerinde, Sompo Sigortanın değişiklik yapma hakkı saklıdır!

Artı Ferdi Kaza Sigortasını Kimler Yapabilir?

Artı Ferdi Kaza Sigortası, 18-65 yaş aralığındaki tüm bireylere yapılabilir.

 

 

Ferdi Kaza Sigortasının Geçerli Olduğu Ülke?

 

T.C. sınırları içerisinde geçerlidir.

 

 

Sompo Artı Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Klasik ferdi kaza sigortalarına kıyasla, poliçe kapsamında çok daha fazla asistans hizmetlerden faydalanabileceğiniz ve fazlasıyla artı değere sahip, çok avantajlı bir sigortadır. Üstelik çok ekonomik primler ile Artı Ferdi Kaza Sigortasına sahip olabilirsiniz.

 

Vefat Teminatı Nedir?

Sigortalının Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında yaşadığı bir kaza sonucunda,  hemen veya 1 yıl içerisinde vefatı halinde, poliçede belirtilen tazminat bedeli ödemesi yapılacaktır.

 

Sürekli Sakatlık Teminatı Nedir?

Poliçe kapsamında oluşan bir kaza yaşanmasında, hemen veya kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde, sigortalının sürekli sakatlığa maruz kalması durumunda, poliçede yazan limitler dahilinde ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında tazminat ödenir.

 

Sağlıklı Dişler Paketi Nedir?

 

Sigortalılar, Poliçe vadesi içerisinde anlaşmalı diş muayene veya kliniklerinde 

Periapical Röntgen (Tek Diş Filmi), Detertraj (Alt+Üst Çene Diş Taşı Temizliği), Teşhis ve Tedavi Planlaması, Diş Bakım Eğitimi, Vitalite Kontrolü (Dişlerin Canlılık Testi) hizmetlerinden yılda 1’er kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

 

Sigortalılar, bu işlemler dışında da Türk Diş Hekimleri Birliği tarifesi üzerinden indirimli fiyatlarla hizmet alabilmekteler.

Sağlıklı Dişler Paketinde Neler Var?

 

-Diş Hekimi Muayenesi

 

-Diş Röntgen Filmi (Peripikal)

 

-Diş Taşı Temizliği (Alt+Üst Çene)

 

-Teşhis ve Tedavi Planlaması

 

-Ağız İçi Hijyen Eğitimi

 

-Vitalite Kontrolü

 

 

Confour Asistans Paket Hizmetleri Nelerdir?

Bir kaza durumunda sigortalılar, Sompo Sigorta Çağrı Merkezini 7/24 arayarak, aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilir.

-Yolda Confour

 

-Evde Confour

 

-Seyahatte Confour

 

-Confour Asistanım

 

Yolda Confour

ARACIN KAZA SONUCU ÇEKİLMESİ: Aracın kaza durumunda il içerisindeki en yakın servise yılda 2 defa en yakın servise kadar LİMİTSİZ naklini temin edecektir.

 

ARACIN KURTARILMASI: Aracın devrilme veya şarampole yuvarlanma nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, aracın kurtarılması ve çekilmesi veya yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon yılda iki defa 500 TL limite kadar sağlanacaktır.

 

ARACIN ARIZA SONUCU ÇEKİLMESİ: Aracın arıza durumunda il içerisindeki en yakın servise yılda 1 defa en yakın servise kadar LİMİTSİZ naklini temin edecektir. Bu teminat 15 yaş ve altındaki araçlar için geçerli olup, poliçe onay tarihinden itibaren ilk 3 gün süreyle geçerli değildir.

 

BENZİN BİTMESİ DURUMUNDA ARACIN ÇEKİLMESİ: Aracın benzininin bitmesi durumunda, en yakın benzinciye çekilmesi 200 TL limite kadar sağlanacaktır.

 

İNDİRİMLİ ARAÇ KİRALAMA: Asistans şirketin anlaşmalı firmaları vasıtası ile kiralık araç organizasyonlarında, sigortalıya %30’a varan indirimler sağlanacaktır. Hizmete ait diğer masraflar sigortalıya ait olacaktır.

 

LASTİK DEĞİŞTİRİLMESİ HİZMETİ: Araç seyir halindeyken lastik arızası oluşması durumunda, araçta bulunan yedek lastiğin değiştirilmesi için servis sağlayıcının olay yerine gönderilmesi ve işçilik ücreti karşılanacaktır. Malzeme masrafları sigortalıya ait olacaktır. Lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde, aracın en yakın tamirciye nakli 200 TL limite kadar sağlanacaktır.

 

OTO KAPI KİLİT HİZMETİ: Sigortalıya ait aracın kapılarının arızalı olması, anahtarlarının kaybedilmesi, çalınması vb. durumlarda, aracın kapılarının açılması için anahtarcının olay yerine gönderilmesi ve işçilik ücreti karşılanacaktır. Malzeme masrafları sigortalıya ait olacaktır.

 

Evde Confour

 

TESİSAT İŞLERİ: Sigortalıya ait konut içindeki sıhhi tesisat, direkt konuta ait su vanasından başlayıp musluklara (musluk, pisuvar muslukları, her türlü armatür vb. tesisat hariç) kadar ki kısmı kapsar.  Konutun iç sıhhi, sabit su tesisatı, kalorifer tesisatı, kanalizasyon ve pis su tesisatında sızıntı veya kırılma olması durumunda, poliçe vadesince azami iki kez olmak üzere, her bir olay için 200 TL sınırına kadar malzeme, işçilik ve tesisatçının ulaşım masraflarını kapsamaktadır.

 

ELEKTRİK İŞLERİ: Sigortalıya ait konut içindeki elektrik tesisatı, konuta ait elektrik sigortasından başlayıp elektrik anahtarına kadar ki kısmı kapsar. Konutun elektrik tesisatının bozulması veya hasar görüp çalışamaz duruma gelmesi halinde, poliçe vadesince azami iki kez olmak üzere, her bir olay için 200 TL sınırına kadar malzeme, işçilik ve elektrikçinin ulaşım masraflarını kapsamaktadır.

 

CAM İŞLERİ: Konutun dış cephesinde bulunan camların kırılma ya da çatlama sonucu hasar görmesi durumunda, hasar gören parçanın eski haline getirilerek, daha ileri bir hasara karşı meskenin korumasını sağlamaktadır.  Konuttaki camlar için gerekecek tamir hizmeti poliçe vadesince azami iki kez olmak üzere, her bir olay için 200 TL sınırına kadar malzeme, işçilik ve çilingirin ulaşım masraflarını kapsamaktadır.

 

KONUTA DOKTOR VEYA AMBULANS GÖNDERİLMESİ: Konutta meydana gelen herhangi bir su basması, yangın ve patlama sonucu yaralanma durumlarında, poliçe vadesince azami iki kez olmak üzere, her bir olay için 300 TL sınırına kadar konuta gidecek ambulans veya doktor ücretini kapsamaktadır. 

 

PROFESYONEL EV HİZMETLERİ ORGANİZASYONU ve BİLGİSAYAR DESTEK HATTI: Acil hizmet kapsamı dışında kalan tüm onarım ve destek işleri için, sigortalının anlaşmalı profesyonel hizmet ağı ile organizasyonunun sağlanmasını kapsamaktadır. Sağlanacak hizmetlerle ilgili masraflar sigortalı tarafından karşılanacak, ancak dosyanın takibi ve kontrolü şirket tarafından gerçekleştirilecektir. Sigortalının onayı ile verilecek hizmetin sorumluluğu direkt hizmet biriminin sorumluluğu altında olacaktır.

 

ANAHTAR İŞLERİ: Anahtarların çalınması, kaybedilmesi veya hırsızlık sonucu kilitlerin hasar görmesi ya da herhangi bir nedenle kilitlerin arızalanması sonucu konuta giriş yolunun bulunmaması durumunda,  poliçe vadesince azami iki kez olmak üzere, her bir olay için 200 TL sınırına kadar malzeme, işçilik ve çilingirin ulaşım masraflarını kapsamaktadır.

 

Seyahatte Confour

 

BAGAJ KAYBI: Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde havayolu şirketince belirlenen süre içerisinde (min. 21 gün) bulunamaması durumunda, havayolunun kayıp, zarar ya da çalınma raporu şartı ile sigortalıya 100 € limit dahilinde ödeme yapılmasını kapsamaktadır. Para, mücevher, kredi kartı ve herhangi bir döküman bu teminatın kapsamı dışındadır.

 

YARALANMA VEYA HASTALIK NEDENİYLE NAKİL: Sigortalının seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, sigortalının refakatçi doktor eşliğinde en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine nakli için gerekli organizasyondan doğan giderleri kapsamaktadır.

TABURCU OLDUKTAN SONRA DAİMİ İKAMETGAHA NAKİL: Sigortalının seyahati esnasında aniden geçirdiği hastalık veya yaralanma sonucu tıbbi bir merkezde yatarak operasyon gerektiren tedavisinin sona ermesinin ardından taburcu olması durumunda, seyahate devam edemeyeceğine karar verilirse, sigortalının refakatçi doktor eşliğinde daimi ikametgahına nakli için gerekli giderleri kapsamaktadır.

TIBBİ DANIŞMA: Seyahatte olan sigortalıya tıbbi danışmanlık hizmeti verilmesini kapsamakta olup, hizmeti kapsamında herhangi bir tıbbi tanı konulmamakta ve ilaç önerilmemektedir. Tıbbi aciliyet durumunda verilen danışma hizmeti, acil durumla ilgili yapılması gereken şeylerin iletilmesini ve acil tıbbi servislere yönlendirmeyi içermektedir.

 

İNDİRİMLİ ARAÇ KİRALAMA: Asistans şirketin anlaşmalı firmaları vasıtası ile kiralık araç organizasyonlarında, sigortalıya %30’a varan indirimler sağlanacaktır. Hizmete ait diğer masraflar sigortalıya ait olacaktır.

ULAŞIM ARAÇLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER: Sigortalının talebi üzerine havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları seferleri ile ilgili adres ve telefon bilgileri verilecek, bu hizmetlerle ilgili mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılacaktır.

YOL, KAZA VE HAVA DURUMU BİLGİLERİ: Sigortalının talebi üzerine Türkiye’de yol ve kaza durumu, otomotiv yetkili servis ve bayileri hakkında bilgi sağlayacaktır.

KONAKLAMA İLE İLGİLİ BİLGİ: Sigortalının talebi üzerine farklı türdeki konaklama imkanları ile ilgili bilgi verilecek ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılacaktır.

KÜLTÜREL AKTİVİTELER HAKKINDA BİLGİ: Sigortalının talebi üzerine opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro ve sinema ile ilgili bilgiler verilecek ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılacaktır.

 

RESTORANLAR VE EĞLENCE MERKEZLERİ HAKKINDA BİLGİ: Sigortalının talebi üzerine çeşitli restoran ve eğlence merkezleri hakkında adres ve telefon ile birlikte detaylı bilgi verilecek ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılacaktır.

NÖBETÇİ ECZANE BİLGİSİ: Sigortalının ihtiyaç duyması halinde, Eczacı Odalarının Eczane Nöbet çizelgeleri baz alınarak talep edilen il, ilçe veya semtte bulunması halinde en yakın nöbetçi eczane bilgisinin verilmesi sağlanır.

KURYE / KARGO HİZMETLERİ: Sigortalının talebi üzerine ihtiyaç duyulan kurye hizmetleri organizasyonu 7 gün 24 saat sağlanacaktır. Kurye hizmet bedeli sigortalı tarafından kapıda nakit olarak karşılanacaktır. Bu hizmet İstanbul Büyük Şehir Belediye il sınırları içinde geçerlidir.

UNUTULAN EŞYA ULAŞTIRMA / ACİL MESAJ İLETİLMESİ: Sigortalının unuttuğu veya o an için ulaşmak istediği şey ne olursa olsun, motorlu kurye ile taşınması mümkün olan cep telefonu, pasaport, nüfus kimliği, anahtarlık, araba ruhsatı gibi eşyalar en kısa zaman içinde, bulunduğu noktada kendisine teslim edilir. Kurye ücreti sigortalı tarafından karşılanacaktır

            

#FerdiKazaSigortası #GrupFerdiKazaSigortası #FerdiKazaKoltukSigortası #ZorunluFerdiKazaSigortasıTEKLİF AL