Fabrika Sigortası fiyatları nedir

ANASAYFA SİGORTA BLOG Fabrika Sigortası fiyatları nedir

Fabrika Sigortası fiyatları nedir

Ongun Sigorta

Ülkemizde sanayinin bel kemiği olan fabrika yatırımlarının potansiyel risklere karşı korunması için sigortalanması gerekir. Aksi halde girişimcilerin ve iş insanlarının yaptıkları yatırımlar, ani ve beklenmedik şekilde meydana gelen olaylar sonucunda, zarar ve ziyana uğrayabilir. Dolayısıyla çalışanlar da zararın boyutuna göre mağdur olacaklardır. Olası bir yangın, hırsızlık, terör, yıldırım, infilak, sel, deprem, doğal afet vb. durumlarda, fabrikadaki demirbaş ile mallarının kısmen veya tamamen zarar görmesi söz konusu olabilir. Fabrikalar, sanayi tesisleri ve imalatçılar ürün tedarik zincirinin başlangıç noktası olması nedeniyle, ürettikleri malları termin süreleri içerisinde müşterilerine teslim etmeleri çok önemlidir. Çünkü, tüm tedarik zinciri bu durumdan etkilenecektir. İş insanları, Fabrikalarına yaptıracakları İşyeri Sigortası ile zararlarını en kısa sürede karşılayıp, tesislerini hızlı bir şekilde tekrar işler hale getirebilirler. Ülkemizde işyeri sigortalı birçok üretici, sigorta sisteminden aldıkları hasar tazminatları ile faaliyetlerine hızlıca dönüş yaparak, aynı zamanda firmalarının itibarlarını korumuşlardır. Farklı iş kollarında üretim yapan tüm sanayi tesisleri, fabrikalar ve hatta imalathaneler, olası risklere karşı işyeri sigortası yaptırmalıdırlar.

 

Fabrika sigortası ne tutar?

İşyeri sigortası primlerinin nasıl oluştuğuna bakıldığında, fabrikadaki demirbaş, dekorasyon, makine parkı ve depolanan hammadde ve satışa hazır mamüllerin oluşturduğu toplam sigorta bedeli ile üretim faaliyet kolu dikkate alınarak sigorta şirketince hesaplanır. Elbette ki yangın ve hırsızlığa karşı alınan güvenlik önlemleri, sigortalanacak yer için önemlidir.

 

Fabrikanızın sigortası için sigorta acentemiz işletmenize yerinde risk analizi yaparak en uygun “Fabrika Sigortası Teklifini” sunmak ve işyeri poliçenizi düzenlemek üzere hazırdır.

İŞYERİ SİGORTASI NEDEN?

İŞYERİ SİGORTASI HAKKINDA

 

Fabrikanız Sigortasız Kalmasın!

Bizi hemen arayınız…

smiley

 

#FabrikaSigortası

#İşyeriSigortasıFiyatları

#FabrikaSigortasıNedirTEKLİF AL