En uygun taşıma sigortası fiyatları

ANASAYFA SİGORTA BLOG En uygun taşıma sigortası fiyatları

En uygun taşıma sigortası fiyatları

Ongun Sigorta

Mallarınızı hangi nakil vasıtası ile taşıtırsanız taşıtın, gideceği yere kadar mutlaka emtia nakliyat sigortası yaptırmalısınız. Yüklerinizi taşıtmanın en güvenli yolu, en uygun taşıma sigortası fiyatları ile sigortalatmaktır. İster yurtiçine, isterse yurtdışına göndereceğiniz veya getirteceğiniz mallarınızın, sigortalı bir şekilde sevkiyatının yapılması, malın satıcısını da alıcısını da koruyacaktır. Tarafların arasındaki anlaşmaya göre sigorta maliyeti kime ait ise ilgili taraf emtia nakliyat sigortasını düzenletir. Malın bedeline ve cinsine, taşınacak araca, sevk güzergahına, kara-hava-deniz yolu olup olmadığına gibi kriterlere göre fiyat belirlenir. Ayrıca, seçilecek teminat türüne, (all risk, dar teminat, tam ziya) denizyolunda harp teminatı verilip verilmediğine, karayolunda grev teminatı verilip verilmediğine göre, emtia nakliyat sigortası primleri yukarı veya aşağı yönde değişir. Yine %10 arttırım teminatı (Akreditif şartı olarak genellikle %10 olarak belirlenen bu son menfaat, malın ithalatçının bu alışveriş sonundaki kar beklentisini ve diğer bazı görünmeyen masrafları ifade etmektedir.) ilavesi ile nakliyat poliçesi güvence kapsamı genişler ve ödenecek prim de %10 artar.

Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası nedir?

Taşıyıcıların yaptırdıkları yurtiçi taşıyıcı sorumluluk sigortası; sahibi olduğunuz veya kiraladığınız nakil vasıtalarıyla taşıdığınız malları (emtia), olası risklere karşı güvence altına alınır. Taşıyıcının yük sahibine karşı olan hukuki sorumluluğu, poliçede belirtilen özel şartlar kapsamında temin edilmektedir. Taşıyıcının kusurlu olduğu hasarlarda, yükü taşıtanın ve-veya sigorta şirketinin, oluşan zararı rücu yolu ile tazmin etmek istediğinde, taşıyıcı sorumluluk sigortası devreye girerek ödeme yapar. Taşıyıcıları, yükün sahibine karşı koruyan sigortalardır.

 

Yurtiçi Taşıyıcı sorumluluk sigortası ve emtia nakliyat sigortası hakkında?

Malın kendisinin sigortalatılmasının yanı sıra taşıttığınız nakliyecinin de taşıyıcı sorumluluk sigortasının olup olmadığına dikkat edilmelidir. Taşıyıcının yükleme, sevkiyat, boşaltma aşamalarında kusurlu olması mümkün olabilir. Sigortalı olarak malınızı gönderiyorsanız, sigorta şirketi zararınızı karşılar. Ancak, sigortalı göndermiyorsanız ve taşıyıcı kusurlu ve taşıyıcının taşıyıcı sorumluluk sigortası yoksa, uzlaşarak veya hukuk yoluna başvurarak zararınızı almaya çalışılırsınız. Emtia Nakliyat sigortası ve yurtiçi taşıyıcı sorumluluk sigortasının olduğu bir taşımada tüm taraflar risklerini sigorta şirketlerine devretmiş olacaklardır.

 

Nakliyat sigortaları

yüklerinizi garanti altına alır!

smiley

Sevkiyatlarınız

İçin bizi arayın

ve

emtia nakliyat sigortanızı

yaptırın

 

#EnUygunTaşımaSigortasıFiyatları

#EmtiaNakliyatSigortasıFiyatları

#NakliyatSigortasıTEKLİF AL