En uygun sağlık sigortaları

ANASAYFA SİGORTA BLOG En uygun sağlık sigortaları

En uygun sağlık sigortaları

Ongun Sigorta

Bireyler veya işletmeler en uygun sağlık sigortaları konusunda araştırma yapmak istediklerinde, bilmeleri ve dikkat etmeleri gereken birtakım hususlar vardır. Bütçelerine en uygun sağlık sigortasını almak maksadıyla araştırma yapan sigortalılar, ortalama bir sağlık sigortasına sahip olmak için sadece fiyat odaklı düşünmemelidirler. Fiyat ve teminatların kişinin bütçesine paralel olarak planlanması gerekir. Bu planlamayı yapmak için ise sağlık sigortasında uzman bir sigortacı ile iletişime geçilerek, kişiye özel sağlık sigortası planı seçilmelidir. Sigortalılar, ileride sağlık sigortasından faydalanmak istediklerinde memnuniyetsizlik olmaması için, en baştan poliçenin tüm detaylarına hakim olunması gerekir. Burada amaçlananın kişinin, sağlık sigortası için ayırdığı maksimumum bütçeyle birlikte optimum fayda sağlayarak satın alabileceği bir sağlık sigortasına, sahip olmasıdır.

 

En uygun sağlık sigortası satın alabilmek için belirli kriterler?

Kişi cebindeki bütçeyi belirledikten sonra, ortalama bir sağlık sigortası planına sahip olmak isterken nelere dikkat etmelidir;

-Teminat kapsamı (sadece yatarak tedavi veya yatarak artı ayakta tedavi)

-Ayakta tedavi sigortalı katılım oranı (Örn.: Sigortalı %20, sigortacı %80)

-Ayakta tedavi limiti

-Anlaşmalı hastaneler

-Check-up hariç-dahil

-TSS (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)  veya ÖSS (Özel Sağlık Sigortası) planları

-Yurtdışı Teminatı hariç-dahil

-VKİ Değeri=Kilo /((boy) x (boy)) indeksinin 36 ve üstünde veya 15 ve altında olması (18 yaş ve üstü kişiler için geçerlidir)

-Farklı Sigorta şirketlerinin teklifleri arasında teminat türü ve teminat kapsamına göre kloz farkları (İlave ek teminatlara dikkat edilmeli!)

 

Siz siz olun en ucuz olan sağlık sigortasına değil, bütçeniz ile poliçenin teminatlarına göre en makul ve ihtiyacınıza cevap verecek olan sağlık sigortasını seçmelisiniz!

Günümüzde en çok tercih edilen en hesaplı sağlık sigortaları, SGK destekli olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarıdır. smiley

Sağlık sigortası sistemine sizi dahil etmemizi istiyorsanız, bizi hemen arayınız…

 

#EnHesaplıSağlıkSigortaları

#EnUygunSağlıkSigortaları

#EnUygunSağlıkSigortasıFiyatlarıTEKLİF AL