En uygun kasko sigortası fiyatları 2022

ANASAYFA SİGORTA BLOG En uygun kasko sigortası fiyatları 2022

En uygun kasko sigortası fiyatları 2022

Ongun Sigorta

Araç sahipleri, 2020 yılından 2022 yılına geldiklerinde geçmiş yıllardaki kasko primlerinin yaklaşık 2-2.5 kat arttığına şahit olmuştur. Bunun en büyük nedeni ise 2020 Mart ayında başlayan pandemidir. Çünkü sanayide duran üretim sebebiyle, sıfır araçlar özellikle chip krizinden dolayı dünyada ve ülkemizde üretilememiştir. Dolayısıyla, sıfır araçların stoklarda erimesi ve ithalat ile üretimdeki yavaşlama sebebiyle, ikinci el araçlara olan talep artmıştır. Böylece ikinci el araçların rayiç değerlerinde 2-3 kata varan artışlar yaşanmıştır. Oto yedek parça maliyetleri ve buna bağlı olarak sigorta şirketlerinin hasar maliyetleri de bu piyasa şartlarında artmıştır. Akabinde sigorta şirketleri, araçların kasko tarife primlerini, Türkiye Sigorta Birliği TSB’de yayınlanan araç kasko rayiç bedellerine, marka ve tiplerine, sınıflarına ve kayıtlı oldukları illere, araç sahibinin hasar geçmişine gibi parametrelere göre yeniden fiyatlayarak düzenlemiştir.

Kasko sigortası için ödenen primler artmış olsa da kaskosu yapılan araçların kasko rayiç değerleri de arttığından, araçların değeri ancak aynı paralelde artarak fiyatlanan yeni kasko primleriyle mümkün olacaktır.

Araçlarınız dahil tüm değerlerinizi korumanın, sahip çıkmanın ve ikame etmenin en iyi yolu o değeri sigortalamaktır. Yerine tekrar koyamayacağınız değerlerinizi mutlaka sigortalamalısınız! smiley

 

Gelin!

Aracınızın Kasko Sigortası primini öğrenmek için araç ruhsatınızıdoğum gününüzü gün, ay ve yıl ve meslek bilginizi bize iletin!

Aracınıza, en uygun ve size özel kasko fiyatlarımızla, kasko sigortası teklifimizi hazırlayarak tarafınıza sunalım… smiley

 

>En uygun Kasko Sigortası fiyatlarımız için TIKLAYINIZ

 

>En uygun Trafik Sigortası fiyatlarımız için TIKLAYINIZ

 

#EnUygunKaskoSigortasıFiyatları2022

#EnUygunAraçSigortaları

#EnHesaplıKaskolar

#EnUygunKaskoSigortası

#AraçSigortalarındaUygunFiyatlarTEKLİF AL