En iyi özel sağlık sigortası hangisi

ANASAYFA SİGORTA BLOG En iyi özel sağlık sigortası hangisi

En iyi özel sağlık sigortası hangisi

Ongun Sigorta

Kişiye özel olarak, tüm beklentilerin azami düzeyde karşılandığı sağlık sigortası, en iyi sağlık sigortasıdır. Zaten tüm sigorta şirketlerinin uymak zorunda oldukları ve teminat kapsamını belirleyen genel şartlara göre poliçeler düzenlenir. Kişiler, seçtikleri poliçe planlarındaki tercihleriyle ve hizmet aldıkları acentelerin kendilerine sundukları alternatif tekliflerle sağlık sigortalarına karar verirler.

 

En iyi sağlık sigortasından ne anlaşılır?

Sigorta şirketleri, genel şartlar itibarıyla birbirleri ile uyumlu ancak, özel şartlar ve ilave hizmetler noktasında bazı teminatlarda farklılaşmaktadırlar. Dolayısıyla sigorta şirketleri, sağlık sigortasında birbirlerine çok yakın kapsamda sigorta ürünleri sunarlar. Sigorta şirketleri; son zamanların en trend sağlık sigortası olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında teminatlar açısından birbirlerine %90’ın üzerinde benzemektedirler. Sigorta şirketlerinin arasındaki fiyat makas aralığı da çok düşük seviyededir. Fiyatları birbirine çok yakın olan şirketlerin teminat standartları da birbirleriyle genel olarak uyuşmaktadır. Örneğin, ayakta tedavide yıllık vaka sayısı hakkı çoğu şirkette yılda 10 kez uygulanır.

 

Sağlık sigortası primleri?

Poliçenin teminat kapsamı, katılım oranı, ayakta tedavi,  yıllık olarak açıklanan TTB ücretleri, medikal enflasyon, döviz kuru, yaşanan il, kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu ve poliçe kullanım istatistikleri yıllık primleri belirler.

 

En iyi sağlık sigortası kavramının içini dolduran unsurlar?

İtibarlı bir sigorta şirketi olması, uzman bir sigorta acentesinden poliçenin satın alınması, sigorta uzmanından kişiye özel poliçenin seçilmesi, kişinin bütçesinin gözetilmesi, provizyon süreleri, anlaşmalı hastane ile hekim tercihlerinin seçilen poliçeye göre belirlenmesi ve bilinçli bir şekilde poliçe kullanılmasıdır. Sonuç olarak bireyler, yukarıda bahsedilen prensiplerle birlikte, optimum konfor alanı oluşturarak, en iyi sağlık sigortasına sahip olmuş olurlar.

 

Benim sağlık sigortam nasıl olmalı!

Merak ediyorsanız,

Size özel en iyi sağlık sigortası teklifi için bizimle irtibata geçin!

 

#EnİyiÖzelSağlıkSigortası

#EnUygunSağlıkSigortası

#TamamlayıcıSağlıkSigortası

#ÖzelSağlıkSigortası

 TEKLİF AL