En hesaplı sigortalar 2022

ANASAYFA SİGORTA BLOG En hesaplı sigortalar 2022

En hesaplı sigortalar 2022

Ongun Sigorta

Yurdumuzda yaşayan vatandaşlar ile faaliyette bulunan yerli ve yabancı işletmeler, sahip oldukları değerleri korumak adına yaptıracakları sigortaların primlerinin hesaplı olmasını isterler. Ülkemizdeki kişi başı ortalama milli gelir seviyesine bağlı olarak,  bireylerin sigorta primlerine ayırabilecekleri bütçe önemlidir. Bireyler, sigorta poliçeleri için ayıracakları yıllık toplam bütçeleri doğrultusunda risklerini yönetmeye çalışırlar. Bu noktada iyi bir sigorta danışmanının katkısıyla, minimum prim maliyeti ile optimum faydaya odaklanarak sigorta ürünleri belirlenmelidir. smiley

İnsanlar, bazı zorunlu sigorta türleri (Trafik Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası gibi…) için mecburen bütçe ayırmak durumundadır. Yıllık aile bütçesinin sigorta kaleminden arta kalan kısmı ile de diğer isteğe bağlı sigortalar (kasko, sağlık, konut vs.) yaptırılır. smiley

İsteğe bağlı bireysel sigortalarda kişiler bütçelerinin elverdiği ölçüde sigorta poliçeleri seçerek, kendilerini ve ailelerini, ayrıca sahip oldukları tüm değerleri güvence altına almaktadırlar.

Bireysel sigortalardan bahsetmek gerekirse; Araç Kasko Sigortası, Özel Sağlık Sigortaları (ÖSS &TSS), Dask-Konut sigortaları vs. olarak sayılabilir. 

İşletmeler ise sermayelerini, finansal risklerini, ticari faaliyetlerini, itibarlarını ve taahhütlerini korumak amacıyla birtakım sigorta poliçeleri yaptırmak durumundadır. Örnek vermek gerekirse; işyeri paket sigortası, ürün sorumluluk sigortası, emtia nakliyat sigortası, çalışanlara ferdi kaza sigortası, inşaat all risk (tüm riskler) sigortası, mühendislik sigortaları (Makine Kırılması ve Elektronik Cihaz Sigortası, İnşaat Montaj Sigortası vb.) olarak sayılabilir.

Ülkemiz yurttaşlarının sigorta konusunda temel eğitimden itibaren yeterince bilgilendirilemediği bir gerçektir. 1999 yılında meydana gelen Marmara depremi sonrasında, Deprem Sigortası (DASK) poliçeleri devreye girmiştir. Ayrıca, 2022 yılına gelindiğinde yaşanan iklim değişikliği sebebiyle, orman yangınları, sel, hortum, fırtına, dolu, kuraklık gibi olumsuzluklar yaşanmaya başlamıştır. Dolayısıyla süreç içerisinde, iklim değişikliğine bağlı olarak dünyada ve ülkemizde yaşanan doğal risklerin artmasıyla, sigortanın önemi daha da iyi anlaşılmıştır.

Kişiler, yaşama dair olarak baş edemeyecek oldukları tüm risklere karşı, bireysel veya kurumsal sigortalarla, kendilerini maddi güvence altına alabilirler.

Acentemiz, insanların sigorta bilincinin artmasına, artan bilincin toplumda yaygınlaşmasına ve ihtiyaç duyulan sigorta ürünlerinin daha iyi anlaşılabilmesi adına, SİGORTA BLOG sayfamız ile klavuz olmaya çalışmaktadır. Ongun Sigorta; insanların sigorta ürünlerini tedarik ederlerken, bilgiye dayalı olarak satın alabilmeleri adına, elinden gelen gayreti göstermektedir.

Şirketimiz ayrıca, ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmeti sunarak, sigortalılarımızın bilgi sahibi olmak istedikleri her türlü teminat detayları hakkında gerekli desteği vermektedir. smiley

 

Unutmayınız!

>Sigorta tedariğinde önceden primin hesabını yapmak yerine, taşınan risklerin ve buna karşılık alınacak güvencelerin hesabını yaparak, doğru poliçeyi yaptırmak önemlidir!

>Hem hesaplı, aynı zamanda en geniş teminatlara sahip sigortalarla buluşmak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.smiley

 

EN HESAPLI SİGORTA TEKLİFLERİ TIKLAYINIZ

 

 

#EnHesaplıSigortalar2022

#EnUygunSigortalar2022

#GenişKapsamlıSigortalarTEKLİF AL