Dijital Riskler Nedir

Ongun Sigorta

Günümüz internet çağında, verilerimizin güvenliği nedeni ile siber saldırılara karşı dikkat etmemiz gereken bazı durumlar aşağıda listelenmiştir. Dijital güvenlik risklerine karşıbireysel siber güvenlik ve ticari siber güvenlik sigortaları olarak, sigorta ürünleri bulunmaktadır. Ak Sigorta'nın yapığı bir araştırmada tüketicilerin %54'ü, dijital riski "kişisel bilgilerin kopyalanması" olarak değerlendiriyor. Her dört kişiden biri ise olumsuz bir dijital risk deneyimi yaşadığını belirtiyor. Her dört KOBİ'den biri de bu konuda endişeli olduğunu ve ne kadar büyük bir riske karşı tehlike altında olduğunun farkında olmadığını ortaya koyuyor. 2022 yılına gelindiğinde siber risklerin ilk üç risk arasında yer alacağı beklentisi, 'Dijital risk' konusunda şimdiden önlem alınması gerektiği sonucu ortaya çıkarıyor.

Ak Sigorta araştırması haber kaynağı: https://www.haberturk.com/aksigorta-dijital-risklere-dikkat-cekiyor-3117521-ekonomi

 

Bazı siber riskler;

-Şifrelerin Çalınması,

-Kimlik Hırsızlığı,

-Siber Fidye,

gibi siber saldırılara karşı, kişisel verilerinizi ve-veya işletmenize ait verilerinizi koruma altına alabilirsiniz! Nasıl mı?

Aşağıda, siber güvenlik sigorta ürünlerimizi inceleyerek bizimle iletişime geçebilirsiniz! J

 

AK Sigorta, "Siber Koruma Sigortası" TIKLAYINIZ

Sompo Sigorta, "Dijital Güvenlik SigortasıTIKLAYINIZ

 

Ak Sigorta Dijital Güvenlik Platformu?

Ak Sigortanın hayata geçirdiği "dijital güvenlik platformundaki" bilgilendirmeler, ücretsiz eğitimler ve farkındalık çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://dijitalguvenlikplatformu.aksigorta.com.tr/haberler/anne-babalarin-mutlaka-bilmesi-gereken-dijital-riskler

 

#SiberGüvenlikSigortası

#SiberKorumaSigortası

#DijitalGüvenlikSigortası

#SiberRisklerSigortası

#DijitalRiskler

#VeriKorumaSigortası

 TEKLİF AL