Deprem Sigortası Yap

Ongun Sigorta

Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK tarafından, konutlara deprem sigortası yapılmaktadır. DASK Kurumu, Sigorta şirketleri ve acentelerine poliçeyi düzenleme yetkisi vermiştir. Banka ve brokerler de poliçe düzenleyebilmektedir. Su ve elektrik aboneliklerinizde, DASK sigortanızın olup olmadığı, ilgili kurum tarafından kontrol edilmektedir. Çok uygun primlerle konutlarınızı, depreme karşı sigortalamalısınız. Deprem bölgesinde olan ülkemizde geçmişte ve yakın tarihte yaşanan depremler, çok ciddi can ve mal kayıplarına yol açmıştır. Beklenen büyük Marmara depremi öncesi, binalarımızı güvenli hale getirmekle kalmayalım, DASK sigortamızı da mutlaka yaptıralım!

 

DASK ne kadar?

DASK fiyatları; 100 metrekare bir konut için 2021 Türkiye ortalamasına bakıldığında yıllık 165.TL civarındadır. Ülkemiz 7 deprem bölgesine ayrılmıştır. Konutların DASK primleri; binanın açık adresine, evin brüt metrekaresine, deprem bölgesine, binanın yaşına, binanın yapı tarzına ve kat sayısına göre değişmektedir.

 

DASK neleri karşılar?

1-Konutlarda binaların, kısmi ve tamamen yıkımları (2021 yılı için max. 268 bin TL.’ye kadar ödeme yapılır.)

2-Meskenlerde; deprem sonucunda meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının sigortalı binalara verdiği hasarlar (temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dahil olmak üzere), sigorta bedeline kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmaktadır.

 

Mal canın yongasıdır!

Deprem Sigortanızı mutlaka yaptırın…

Bizi hemen arayın…

smiley

DASK İÇİN TIKLAYIN

 

#DaskSigortası

#DepremSigortasıFiyatları

#DaskFiyatlarıTEKLİF AL