Deprem sigortası satın al

ANASAYFA SİGORTA BLOG Deprem sigortası satın al

Deprem sigortası satın al

Ongun Sigorta

Bildiğiniz üzere ülkemiz deprem gerçeği ile karşı karşıya olan bir coğrafyada yer almaktadır. Deprem nedeniyle sahip olduğunuz binaları, depreme karşı korumak için DASK Zorunlu Deprem Sigortası satın alabilirsiniz. Depreme karşı dairelerinizi (meskenlerinizi) veya apartmanların giriş katlarında yer alan işyerlerinizi, DASK kapsamına alabilirsiniz. Unutmayınız! DASK sigortası sadece binanın tamamen yıkılması sonucu oluşan hasarları değil, kısmi hasarları da ödeyen devlet güvencesindeki bir sigortadır. DASK Kurumu ülkemizde yaşanan birçok depremde maddi hasar ödeyerek yaraların sarılmasında etkin rol almıştır. Deprem sigortası primleri bina sahiplerinin rahatlıkla ödeyebileceği seviyededir. Özellikle beklenen büyük İstanbul depremi öncesinde, DASK sigortasının geç kalınmadan yapılması, çok önemli bir tedbir olacaktır. Sağlam yapılara dönüşmesi gereken çok fazla sayıda depreme dayanıksız yapı stoğumuz vardır. Ancak, her şeye rağmen binaların dönüşümüne kadar ki süreçte sigorta sistemine dahil edilerek korunması gerekir. Mal canın yongasıdır anlayışından hareketle, yuvalarınızı koruma altına almanızı öneririz. smiley

 

DASK neyi karşılar?

Deprem sonucu oluşan hasarlarınızı tazmin eder. Sigorta bedelinin (teminat tutarı) hesaplamasında kullanılan ve yapı tarzına göre tespit edilen metrekare birim maliyetleri, 01 Ocak 2021 tarihi itibari ile şöyledir:

Betonarme: 1.268 TL

Diğer: 874 TL

100 metrekare betonarme bir dairenin depremde tamamının zarara uğraması sonucunda 126.800.TL tazminat ödenir. Her yeni yılbaşında, zorunlu deprem sigortası primleri ve metrekare birim maliyetleri, kamu otoritesince güncellenmektedir.

 

DASK primi neye göre hesaplanır?

Ülkemiz coğrafyası, depremin etkileri açısından 7 deprem bölgesine göre derecelendirilmiştir. Aşağıdaki örnek, en riskli bölgelerden biridir. Ona rağmen yıllık DASK primleri, aşağıda görüldüğü üzere çok makul seviyelerdedir.

 

Örneğin;

-İstanbul /Avcılar / Ambarlıdaki,

-Betonarme olarak,

-1976-1999 yılları arasında inşa edilmiş,

-08-18 arası kat sayısına sahip bir binada,

-100 metrekare bir dairenin,

-Dask Primi: 327,78.TL’dir.

 

DASK primleri ülkemiz genelinde, bütün acente ve diğer satış kanallarında, standart tarife üzerinden fiyatlanır! Dolayısıyla DASK fiyatları, alternatif satış kanallarında aynıdır ve değişmez!

 

DASK Deprem Sigortası satın almak için bizi hemen arayın ve 2 dakikaya poliçenizi hazırlayalım… smiley

 

#DaskFiyatları

#DaskDepremSigortası

#ZorunluDepremSigortasıTEKLİF AL