Araç sigortası en uygun fiyatlar

ANASAYFA SİGORTA BLOG Araç sigortası en uygun fiyatlar

Araç sigortası en uygun fiyatlar

Ongun Sigorta

Araç sahipleri, doğal olarak araç sigortalarında en uygun fiyatlarla poliçelerini (Zorunlu Trafik Sigortası-Kasko Sigortası) yaptırmak isterler. Ancak, 2022 yılının Eylül ayı itibarıyla gelişen piyasa koşulları nedeniyle gelinen noktada, sigorta şirketlerinin araç sigortalarındaki fiyat tarifeleri, pandeminin başladığı 2020 Mart ayından önceki döneme göre ciddi artmıştır. Ancak bilinmelidir ki sigortalanacak olan sıfır ve ikinci el araçların, içinde bulunulan ekonomik koşullara bağlı olarak rayiç bedellerinde yaşanan bedel artışları, Trafik ve Kasko sigortalarının primlerinin de yükselmesine neden olmuştur.

İnsanların, sahip oldukları araçları ile tüm değerlerinin, sigorta sisteminde teminat altına alınması gerekir. Özellikle böylesi zamanlarda sigorta yaptırmak, her zamankinden çok daha önemlidir. Çünkü, toplum genelinde gelirlerin ve alım gücünün azaldığı bir ortamda, tekrar yerine konulamayacak araç ve benzeri tüm değerlerin, sigorta yapılarak güvence altına alınması, geleceğe güvenle bakabilmek açısından çok önemlidir. smiley

Sigorta ürünleri için alınan sigorta tekliflerinde değerlendirilmesi gereken ana kural ise en ucuz fiyatlı poliçeye yönelmek olmamalıdır. Tam tersine,  teminat açısından zengin ve prim açısından ise uygun olan primlerle poliçe düzenlemek doğru olan yoldur.

Zorunlu poliçelerde teminatlar standarttır ancak, zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak düzenlenen poliçelerde ise teminatlar, sigorta limitleri ve muafiyetler seçimlik olduğundan, sigorta primleri değişiklik gösterecektir. Hatta aynı teminatlar ile hazırlanan isteğe bağlı düzenlenen sigorta tekliflerinde, farklı sigorta şirketleri arasında ufak da olsa fiyat farklılıkları oluşabilmektedir.

 

Araç sigortaları dahil olmak üzere, diğer tüm sigorta türlerinde konusunda uzman ekip arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz…  

Her bütçeye uygun sigorta ürünlerimizle sizlere destek vermeye hazırız. smiley

 

TRAFİK SİGORTASI TIKLAYINIZ

KASKO SİGORTASI TIKLAYINIZ

TÜM SİGORTA TEKLİFLERİ TIKLAYINIZ

 

#AraçSigortasıEnUygunFiyatlar

#OtoSigortaları

#EnHesaplıAraçSigortaları

#TümSigortalar

 TEKLİF AL