Araç sigortalarında uzman sigortacı

ANASAYFA SİGORTA BLOG Araç sigortalarında uzman sigortacı

Araç sigortalarında uzman sigortacı

Ongun Sigorta

Trafiğe kayıtlı bulunan motorlu araçlar zorunlu trafik sigortası kapsamındadır. Bu araçlar kullanım amaçlarına gruplara ayrılırlar. Her bir araç sınıfını Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde SBM’de ve Trafik Tescil Büro amirliklerinin sistemlerinde araç grup kodları vardır. Ayrıca sigortacılar ve noterler aracın yaşı ile birlikte marka ve tip kodunu kullanırlar. Sigortacı zorunlu trafik sigortası düzenler ve noterler ikinci el araç satışlarını gerçekleştirirler. Sigorta şirketleri ve onların acenteleri, araç kasko değer listesindeki rayiç değer ve trafik tescilde kayıtlı marka-tip üzerinden, kasko sigortasını düzenler.

Farklı her bir araç grubu, yine farklı sektörlerde kullanılan araçlardır. Örneğin; otomobil ile kamyonetin kullanım alanları farklıdır. Bir otomobil hususi amaçla veya beyaz yakaların pazarlama işlerinde kullanılabilir. Bir kamyonet ise yine hususi amaçla veya ticari amaçla kullanılabilmektedir. Sigortacılar, otomobilden kamyonete, kamyondan otobüse ve benzeri birçok gruptan araçların trafik ve kasko sigortalarını düzenlemektedir. Acenteler, birey veya şirketlerin adına kayıtlı olan araçlarda, zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortalarını düzenlerken, aracın kullanıldığı sektöre göre uzmanlaşarak kaliteli hizmet vermelidirler. Her bir sigorta branşında uzmanlaşmanın önemi ancak sigortalının başına olumsuz bir şey geldiğinde belli olmaktadır. O nedenle araç sigortalarında çalışmakta olduğunuz sigortacının uzmanlığı ve deneyimine dikkat etmelisiniz. Bazen mikro ölçekli bir işletmenin 1 veya 5 adet aracının sigortasını takip ederken, bazen de bir filosu olan bir şirketin onlarca hatta yüzlerce aracının trafik ve kaskolarını yönetebilir durumda olabilmek gerekir.

 

Neden Ongun Sigorta?

Acentemiz, poliçe tanzim süreçlerinde sigortalılara operasyonel anlamda hızlı ve pratik çözümler sunarken, hatasız iş yapmak için de bir o kadar dikkatli çalışmaktadır. Şirketimiz öncesinde veya sonrasında sehven yapılan operasyonel hatasını hızlıca fark edip, hemen düzeltme yoluna gitmektedir. Netice itibarıyla sigortalılar, tüm sigorta türlerinde olduğu gibi araç sigortalarında da uzmanlaşmanın önemini acenteden hizmet aldıklarında fark etmektedirler.

 

Bireysel Kasko ve Filo Kasko sigortaları

Filo kaskonun yapılabilmesi için istenen minimum araç sayıları, sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bireysel Kasko Sigortalarının yanı sıra fazla sayıda aracı olan şirketlere ve operasyonel araç kiralama şirketlerine, filo kasko yapılabilir.  Sigorta şirketleri, filo kaskolarda hasar prim frekansı açısından risk kabul prensiplerine uygun olan minimum 20-25 araç olmasını istemektedir. Sigorta şirketleri, Filo Kaskolarda avantajlı fiyat tarifesi sunmanın yanı sıra, isteğe bağlı olarak teminat genişletme veya daraltma yapabilmektedir. Filo kaskolar bir yıllıktır. Ara dönemde satın alınan araçlar; filo kasko için başlangıçta uygulanan aynı fiyat tarifesi üzerinden poliçe bitiş vadesine bağlanarak, filo poliçesine dahil edilir. Tek başına sigortalanamayan bazı yaşlı araçlar da Filo Kaskodan yararlanarak teminat altına alınabilir. smiley

  

Araç grupları nelerdir?

>Otomobil

>Taksi

>Minibüs

>Otobüs

>Kamyonet

>Kamyon

>İş Makinesi

>Traktör

>Römork

>Motorsiklet ve Yük Motorsikleti

>Tanker

>Çekici

>Özel Amaçlı Taşıt

>Tarım Makinesi

 

TRAFİK FİYATI İSTEYİNİZ

KASKO FİYATI İSTEYİNİZ

 

#AraçSigortalarındaUzmanSigortacı

#OtoKazaSigortaları

#TrafikSigortaları

#KaskoSigortaları

#EnUygunKaskoTEKLİF AL