Araç Mali Sorumluluk Sigortası

ANASAYFA SİGORTA BLOG Araç Mali Sorumluluk Sigortası

Araç Mali Sorumluluk Sigortası

Ongun Sigorta

Aracıma İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası:

Aracınızın Trafik Sigortası var ama kasko sigortası yaptıramadığınızdan dolayı, İMM limitlerinizin düşük kalmaması ve Manevi Tazminat klozunun da güvence kapsamına alınabilmesi için ihtiyari mali sorumluluk sigortası yapılabilmektedir. Araç ruhsat bilgilerinizle birlikte acentemizden fiyat teklifi alabilirsiniz. Ak Sigorta güvencesi ile sağlanan İMM sigortası ile aracınızla karşı tarafa verdiğiniz zararlar, trafik sigortası limitleriyle sınırlı kalmayacak ve maddi-bedeni ayrımsız SINIRSIZ LİMİTLERLE güvence altına alınabilecektir. Trafik sigortasında olmayan manevi tazminat klozu da teminata eklenebilmektedir.

 

Ak Sigorta İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Seçimlik limitler?

Değerli araç sahipleri; Trafik sigortası olan ve kasko sigortası olmayan araçlarınız için, ilave İMM (İhtiyari Mali Sorumluluk) Sigortası ile birlikte Trafik sigortanızda teminat olarak verilemeyen Manevi Tazminat güvencesini de 63.TL’ den başlayan yıllık primlerle (2021 yılı) sahip olabilirler.

İMM+Manevi Tazminat bu poliçede bir arada smiley

İMM: İHTİYARİ MALİ MESULİYET

 

Poliçede isteğe bağlı olarak verilen teminat ve limitler aşağıdaki gibidir;

 

“İMM” Limit seçenekleri:

-50.000.TL

-100.000.TL

-SINIRSIZ İMM

 

“Manevi Tazminat” Limit seçenekleri:

-1.000.TL

-İMM Kombine Limitle Sınırlı

-Teminat verilmeyebilir

-150.000.TL

-300.000.TL

-500.000.TL

 

İMM (İhtiyari Mali Sorumluluk) Sigortası neden yapmalıyım?

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi, Zorunlu Trafik Sigorta Poliçesi ile aynı risklere karşı teminat sağlamakla birlikte, Trafik Sigortası Poliçesi’nde tamamen teminat harici olan manevi tazminat taleplerini de karşılar. Herhangi bir kaza neticesinde,  öncelikli olarak Zorunlu Trafik Poliçesi limitleri devreye girer. Zorunlu Trafik Sigortası limitlerinin yetersiz kaldığı veya karşı tarafın manevi tazminat talebinin olması durumunda, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi kusur oranınıza göre Trafik Poliçesi teminatlarından daha fazlasını karşılar.

Araç ruhsatınızla birlikte;

İMM (İhtiyari Mali Sorumluluk) priminizi merak ediyorsanız hemen arayınız…

smiley

#İhtiyariMaliMesuliyetSigortası
#İMMSigortasıNeKadar
#AraçMaliSorumlulukSigortası
#İhtiyariMaliSorumlulukSigortası
#AraçMaliSorumlulukSigortasıFiyatlarıTEKLİF AL