Araç Kasko fiyatları ne kadar tutar?

ANASAYFA SİGORTA BLOG Araç Kasko fiyatları ne kadar tutar?

Araç Kasko fiyatları ne kadar tutar?

Ongun Sigorta

Araç Kasko fiyatları ne kadar tutar?

Kasko fiyatınızı merak etmeyin ve bize sorun… smiley Kullandığınız aracın kasko fiyatlarını merak ediyorsanız bilmeniz gereken en önemli konu, aracınızın kasko değer listesindeki bedelinin ne olduğu ve aracınızın yaşıdır. Ayrıca, sahibi olduğunuz aracınızın hangi kullanım amacıyla kullanıldığı (hususi-ticari-yolcu taşıma-yük taşıma vb.) ile araç sınıfının (otomobil, kamyonet, minibüs, otobüs vs.) ne olduğu ile aracın şahıs veya şirket adına kayıtlı olup olmadığı önemlidir. İlk defa kasko poliçesi yapılacak ise de aracın ve araç sahibinin, yaşı-mesleği, aracın hangi ilde kayıtlı olduğu, aracın markası, özel veya yetkili anlaşmalı servis seçimi, markalı kasko-normal genişletilmiş kasko-dar kasko ve aylık kasko seçimleri, logolu orijinal cam-logosuz orjinal cam seçimi, ikame araç süresi, seçilen ikame araç segmenti (b, c, d) ile sigorta şirketlerinin birbirinden farklı fiyat tarifeleri, kasko primlerinde belirleyici rol oynayacaktır. Belirtilen tüm bu kriterlerin yanı sıra, kasko poliçesinde verilen teminatlar, teminat limitleri ve muafiyetler, prime etki eden unsurlardır. Yenilenecek olan bir kasko sigortasında, geçmiş yıldan kaynaklı hasarsızlık ve-veya hasarlılık durumları, bir sonraki yılın kasko priminde belirleyicidir. Araçların, fabrika çıkış özelliklerine ilave olarak, sonradan takılan aksesuarlar(LPG, çelik jant, spoyler, ses sistemi gibi) eklemeler, kasko primine artı prim ile yansıtılır. Ticari amaçla kullanılan aracın kasko poliçesine, taşınan yük teminatı ilave primle eklenebilir. Sıfır satın alınan araçlarda, yeni değer klozu teminatı ilave primle poliçeye eklenir. Eski model araçlarda, eskime payı teminatı kaskoya yine ilave prim getirir. İlave primle manevi tazminat klozu Kasko poliçesinde yer alır. Prime düşürücü yönde etki eden en önemli ana teminatlar, “deprem teminatı muafiyeti” ile “kasko muafiyetidir”.  

 

Kasko neden önemli?

Kasko Sigortası;  Trafik Sigortasının karşılamadığı hasarla limitlere karşı, kendi aracınıza gelen ve karşı araç ya da araçlara verilebilecek zararlara karşı, sizi güvence altına alır.

 

Kaskomu nasıl alırım?

Kasko Sigortası sizi ve aracınızı; olası yangın, hırsızlık, kaza, doğal afetlerle poliçeye konu birçok riske karşı, maddi-manevi olarak doğan zararlara karşı menfaatlerinizi koruyacaktır. Aracınızın başınıza gelebilecek maddi, bedeni ve manevi hasarların, tazmini amacıyla en iyi kasko poliçesi satın almak için araç ruhsatınız ile birlikte;

 

“En dolu teminatlar”

ve

“En uygun KASKO primleri”

için

sigorta danışmanımızı

hemen arayın

smiley

 

#AraçKaskoFiyatlarıNeKadar

#AraçKaskosuNeTutar

#KaskoFiyatHesaplama

#EnUygunKaskoFiyatları

 

 TEKLİF AL